PiS w tym tygodniu zamierza przeforsować przez Sejm projekt zmian w tegorocznym budżecie państwa. Zgodnie z aktualną wersją harmonogramu, w środę o 9:30 odbędzie się pierwsze czytanie projektu.

Już na 11:30 zaplanowano ew. głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie, a na 19:30 – posiedzenie Komisji Finansów Publicznych. II czytanie odbędzie się dzień później – w czwartek o 13:00, a głosowanie nad przyjęciem projektu tego samego dnia o 20:30.

To w gruncie rzeczy techniczna nowelizacja. Na początku października przedstawiciele Ministerstwa Finansów tłumaczyli, że zmiana dotyczy przesunięcia w budżecie środków europejskich związanych z wcześniejszymi wypłatami środków dla rolników.

Tym samym środowa debata nad projektem budżetu państwa na 2017 rok została przesunięta z 9:30 na 11:35. Pierwsze czytanie potrwa zasadniczą część dnia i – razem z projektem tzw. ustawy okołobudżetowej – planowo zakończy się o 19:30. Prace w komisjach rozpoczną się w czwartek.

Także na tym posiedzeniu w ostatnim, piątym bloku głosowań odbędą się głosowania nad wnioskami o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Ten punkt został już wpisany do harmonogramu.

Fot. Sejm