Po wielodniowej defensywie na kilku frontach w piątek i sobotę na wyjazdowym posiedzeniu zbiera się klub PiS. 300POLITYKA jako pierwsza poznała szczegóły tego wydarzenia, które przypomina styczniowe obrady klubu w Jachrance. O 16:00 w piątek ma wystąpić prezes PiS Jarosław Kaczyński, w sobotę członkowie klubu mają porozmawiać z ministrami. PiS w planie wyjazdowego posiedzenia, który poznała 300POLITYKA nie zapowiada odrębnie wystąpienia premier Szydło.

Politycy PiS z którymi rozmawialiśmy nie mają jednak większych oczekiwań po jutrzejszym klubie. Najpowszechniejsze oczekiwanie jest takie, że prezes Kaczyński będzie – tak jak na posiedzeniu Rady Politycznej – chciał ostrzec parlamentarzystów PiS i zmobilizować ich do dalszej pracy. Niektórzy spodziewają się wyjaśnienia, dlaczego został zdymisjonowany Jackiewicz i jak daleko pójdzie „korekta” w SSP. Żaden z naszych rozmówców nie spodziewa się, że jutro zostaną ogłoszone jakiekolwiek istotne decyzje personalne czy rekonstrukcja rządu.

PiS ma o czym rozmawiać: wielodniowy chaos wokół nominacji do SSP, protest lekarzy, sytuacja w rolnictwie, akcje o „Misiewiczach” i „Pisiewiczach”, które dopiero w czwartek znalazło odpowiedź w postaci #Balcerowiczów, hashtagu używanego od niedawna przez polityków PiS. Elementem próby opanowania sytuacji miało być też zapewne czwartkowe wystąpienie premier Szydło o spółkach skarbu państwa oraz usunięcie Misiewicza z rady nadzorczej PGZ.

Rozmowy z ministrami planowane są na sobotę, mają rozpocząć się o 10 i potrwać do 13:00. Poza sobotnią demonstracją KOD i protestem lekarzy klub PiS będzie zapewne przyciągać największą uwagę mediów w weekend.

fot. 300