Partia KORWIN rozpoczyna nowy sezon polityczny prezentacją internetowego spotu o propozycji przywrócenia kary śmierci. W spocie – który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza – występuje też postać podobna do Trynkiewicza. KORWIN zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej karę śmierci. To jeden z trzech obywatelskich projektów ustaw, które związane są z całą kampanią „KORWIN dla bezpieczeństwa”. Korwin Berkowicz razem z Januszem Korwin-Mikke zaprezentuje klip na konferencji prasowej w Sejmie.

Pojawienie się spotu – jak i jego przekaz i symbolika – jest zsynchronizowane z początkiem roku szkolnego. W klipie widzimy bawiące się w parku dziecko, z którą mężczyzna – wzorowany na Trynkiewiczu – nawiązuje kontakt. Spot kończy się apelem o zbieranie podpisów pod ustawą przywracającą karę śmierci. Jak podkreśla partia KORWIN: „Projekt ustawy dotyczącej kary śmierci był przed kilkoma laty zgłaszany przez opozycyjny wówczas PiS. Ciekawe jak zachowa się partia rządząca, gdy ustawa wraz z 100 tys. podpisów trafi teraz do Sejmu, w którym PiS ma większość”.

W ramach całej akcji trwa zbiórka podpisów pod trzema obywatelskimi projektami ustaw: poszerzającej granice obrony koniecznej, gwarantującej szerszy dostęp do broni i przywracającej karę śmierci dla morderców. To również część przygotowań przed kongresem założycielskim Partii KORWiN, który planowany jest na 8 października.