Ogólnopolska akcja rozdawania egzemplarzy Konstytucji i seria konwencji regionalnych, które będą odbywać się w miastach całej Polski aż do 28 maja – to główne elementy politycznego planu Nowoczesnej na najbliższe tygodnie do którego dotarła 300POLITYKA. Plan jest ofensywny i ma pomóc wzmocnić wrażenie, że partia Ryszarda Petru jest główną i najbardziej dynamiczną siłą opozycyjną.

Akcja rozdawania egzemplarzy Konstytucji wystartuje na terenie całej Polski 2 kwietnia czyli w 19 rocznice jej uchwalenia, Ryszard Petru zainauguruje ją we Wrocławiu. Nowoczesna planuje też przygotowanie specjalnej aplikacji na smartfony, co ma pomóc w dotarciu z przekazem o ustawie zasadniczej i znaczeniu konfliktu wobec TK do szerokiego grona odbiorców. Tego samego dnia, 2 kwietnia odbędzie się też demonstracja Nowoczesnej pod KPRM.

Na początku kwietnia Petru planuje też kolejne spotkanie regionalne – podobne do tego zorganizowanego w Krakowie (8 kwietnia w Katowicach). Późniejszy plan Nowoczesnej dostosowany jest też do wydarzeń ogólnokrajowych. W kwietniu jednym z najważniejszych będzie Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Nowoczesna chce zaprezentować własny przekaz na demonstracji 14 kwietnia. Struktury partii w Poznaniu i Wielkopolsce są silne, co ma ułatwić organizację całego wydarzenia i zapewnić wysoką frekwencję. To w Poznaniu rekordowy wynik osiągnęła nowa wiceprzewodnicząca partii Joanna Schmidt.

Kolejne spotkania regionalne odbędą się 23 kwietnia w Gdańsku, 14 maja w Łodzi, 23 maja w Poznaniu, a cały projekt zostanie podsumowany na konwencji w Warszawie 28 maja. Ten intensywny plan ma zapewnić Nowoczesnej medialny impet w maju i mobilizację struktur w kluczowych dla partii ośrodkach.

fot. NOWOCZESNA