Nowoczesna planuje wiosenną serię spotkań Ryszarda Petru w największych polskich miastach. To element szerszego planu politycznego, który ma zapewnić partii całkowite przejęcie inicjatywy na opozycji i narzucenie własnego przekazu dotyczącego kluczowych spraw politycznych. 300POLITYKA jako pierwsza poznała szczegóły całego przedsięwzięcia.

Początkiem planu było niedzielne wystąpienie Ryszarda Petru definiujące wybór stojący przed Polską i płaszczyzny politycznego sporu. Kolejnym jego elementem będzie Rada Krajowa Nowoczesnej w piątek i sobotnia demonstracja pod TK. Później lider partii w kampanijnym stylu odwiedzi kluczowe miasta w Polsce. Plan jest już rozpisany na najbliższe miesiące.

11 marca o 14:00 odbędzie się Rada Krajowa Nowoczesnej. W sobotę opozycja spotka się na zwołanym z inicjatywy Nowoczesnej wiecu pod Trybunałem Konstytucyjnym. Później, 19 marca w sobotę o godz. 12:00 Petru wystąpi w Krakowie. Kolejne terminy wieców to 2 kwietnia we Wrocławiu, 8 kwietnia o 18:00 w Katowicach i 23 kwietnia o 12:00 w Gdańsku. W maju Petru odwiedzi kolejne miasta – Poznań i Łódź. Zakończenie całego projektu planowane jest Warszawie.

W ten sposób Petru chce nie tylko spotykać się z mieszkańcami największych miast w Polsce, ale też wzmocnić swoją pozycję jako najbardziej widocznego lidera partii opozycyjnych. Cykliczne wystąpienia mają sprawić, że lider Nowoczesnej dotrze ze swoim przekazem nie tylko do mediów ogólnokrajowych, ale i lokalnych – tak jak w kampanii wyborczej.

fot. Nowoczesna