Kampania Tomasza Siemoniaka w weekend to spotkania w Mińsku Mazowieckim i województwie łódzkim. O 17:30 rozpoczęło się spotkanie w Mińsku Mazowieckim, gdzie liderem struktur jest Czesław Mroczek. Siemoniak zabiega o wsparcie konserwatystów takich jak Mroczek. Marek Biernacki już zadeklarował wsparcie dla Siemoniaka, poparcie Mroczka ma jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie, że Siemoniaka popierają ludzie z różnych środowisk w PO.

W niedzielę Siemoniak ma w planach trzy spotkania w województwie łódzkim, w których będą uczestniczyć m.in. Cezary Tomczyk i Cezary Grabarczyk. Siemoniak rozpoczął swoją kampanią pod hasłem „Przyszłość PO” i taki jest też jego przekaz na wewnętrznych spotkaniach z działaczami. Wiceprzewodniczący PO akcentuje też, że Platforma musi opierać się na wspólnocie, nie na technokratycznych (jak to określa Siemoniak) ideach takich jak budowanie „projektu”. To oczywiście należy do słownika Grzegorza Schetyny. Wsparcie konserwatystów ma pokazać, że ten przekaz jest szeroko akcentowany. W piątek Grzegorza Schetynę poparli zarówno Ireneusz Raś, jak i Bartosz Arłukowicz.

Kampania wewnętrzna w PO – po oficjalnym zgłoszeniu się Budki, Siemoniaka i Schetyny – powoli się rozkręca, chociaż dla mediów była w tym tygodniu tematem drugorzędnym wobec dyskusji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak pisaliśmy, ani Siemoniak, ani Schetyna nie odegrali w jej trakcie istotnej roli.

fot. FB Siemoniaka