Beata Szydło opublikowała pierwszy, kręcony smartfonem krótki filmik na FB. Zachęca w nim do włączania się do wolontariatu PiS i odwołuje się do przykładu projektu „Drużyna Dudy” z kampanii prezydenckiej. Mówi też , że PiS nie potrzebuje płatnych hejterów.

Zaproszenie do Drużyny PiSDołącz do Drużyny Prawa i Sprawiedliwości na www.wybierzpis.org.pl/druzyna-pis (y) Zapraszam! Podajcie dalej! #DamyRadę #DrużynaPiS #PiS

Posted by Beata Szydło on Saturday, September 19, 2015

Jak w rozmowie z 300POLITYKA mówi Paweł Szefernaker, twórca internetowej kampanii Dudy, a teraz PiS, to sięgnięcie po praktyki, które sprawdziły się w kampanii brytyjskich Torysów, których lider David Cameron od jakiegoś czasu publikuje na FB minutowe podcasty. Sam je czasem kręci smartfonem. Torysi, jako pierwsi wykorzystali nową funkcję – autoplayera Facebooka, która sprawia, że podcast wrzucany bezpośrednio na FB, z pominięciem innych platform odtwarza się sam:

52 new free schools are opening their doors this week – and I’m committed to helping another 500 open over the next five…

Posted by David Cameron on Wednesday, September 2, 2015

In the last Parliament, we created 2.3 million apprenticeships. Watch this video to find out how we’ll create 3 million more.

Posted by David Cameron on Friday, August 21, 2015

 

Posty video na FB i Twitter wrzuca też regularnie Ryszard Petru. Tak jak w sobotę, po konwencji:

  Codzienne krótkie video w swojej indywidualnej kampanii wrzuca też na FB kandydat lewicy w Chełmie, Michał Kabaciński:

Przed wieczornym podsumowaniem mój krótki materiał video o ostatnich wydarzeniach politycznych.#kabacinski2015 #zjednoczonalewica

Posted by Michał Kabaciński – poseł RP on Tuesday, September 15, 2015

 

Barbara Nowacka, liderka listy lewicy w Warszawie i Agnieszka Pomaska, dwójka PO w Gdańsku regularnie publikują „stories” w zyskującym na popularności Snapchacie. Pomaska korzysta też z Facebook LIVE, funkcji z którą jako pierwszy polityk w Polsce użył w dniu zaprzysiężenia prezydent Andrzej Duda.

Zapraszam na briefing o mojej kampanii i tym jak możecie się w nią zaangażować!:-)

Posted by Agnieszka Pomaska on Friday, September 18, 2015

 

Natomiast, także kandydujący z pomorskiej listy PO, osobisty sekretarz premier Ewy Kopacz opublikował dziś promujący jego hasło wyborcze skok na bungee: