W przeprowadzonym 1-5 lipca badaniu Millward Brown dla 300POLITYKI nieźle – w stosunku do innych badań- debiutuje Zjednoczona Lewica. W dalszym ciągu wyraźnie prowadzi prawica. Sondaż potwierdza wyraźne słabnięcie Ruchu Kukiza i lekkie odrabianie strat przez PO. Od początku czerwca, w badaniach MB, PO łącznie zyskała 6 punktów, z czego w ciągu ostatnich 2 tygodni dwa. Prawica w stosunku do początku czerwca zyskała łącznie 4 pp.

To kolejne badanie, w którym na liście partii zapytano o wspólną listę lewicy.W weekendowym badaniu TNS dla TVP taka lista otrzymała poparcie 3%, w badaniu Millward Brown 6%. W stosunku do poprzedniego badania Millward Brown (sprzed 2 tygodni), lista Kukiza straciła 3 punkty, 2 zyskała PO, 1 punkt zyskała zjednoczona prawica pod egidą PiS.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wyniki według badania Millward Brown dla 300POLITYKI kształtowałyby się następująco:

PiS i koalicjanci 34% (+1)
PO 25% (+2)
Lista Kukiza 16% (-3)
NowoczesnaPL Ryszarda Petru 6 (-2)
Zjednoczona Lewica (koalicja: SLD \ Twój Ruch \ Unia Pracy\ Zieloni) 6% (w poprzednim badaniu SLD 4, TR 1)
PSL 5% (bz)
KORWIN 4% (+1)
Ruch Narodowy 1%
Nowa Prawica 1%
Nie wiem/odmowa odpowiedzi 3%

Frekwencja szacowana przez Millward Brown 47%.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 1-5 lipca 2015 na zlecenie 300POLITYKA, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby N=1001.