Plan sztabu PiS na polityczną sobotę to duży wiec w Bełchatowie z udziałem Beaty Szydło. Kandydatka PiS na premiera pojedzie tam Szydłobusem, będzie to jej druga podróż od startu w poniedziałek. Jak się dowiadujemy, sztab PiS przygotowuje nowy dla kampanii format wiecu, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany właśnie jutro.

Inspiracją miał być wiec, na którym Hillary Clinton zainaugurowała swoją kampanię w Nowym Jorku.

hillary3

Duda na dużych wiecach przemawiał zwykle na tradycyjnej scenie. Szydło ma z tego zrezygnować, a tłem będą – jak u Hillary – uczestnicy całego spotkania. To ma być jeden z formatów stosowanych przez PiS. Wiec Szydło to również pomysł jak „nie stracić weekendu”, w którym głównym wydarzeniem ma być konwencja Kukiza w Lubinie. W ten sposób przekaz PiS niemal na pewno znajdzie się w wieczornych serwisach, jak i w niedzielnych porannych podsumowaniach tygodnia.

Bełchatów to miasto, które należy do regionu rzecznika PiS Marcina Mastalerka. To właśnie w Bełchatowie odbył się jeden z ostatnich wieców kampanii Dudy w trakcie 24-godzinnego objazdu Polski (później było tylko wieczorne spotkanie na krakowskim Rynku).

fot.300POLITYKA