Nowy zastrzyk kampanii PBK. Obrona obywatelskich wolności ma być osią ostatnich dni kampanii prezydenta. – Będę budować, a nie burzyć. Dla ludzi, zawsze po waszej stronie – mówi Bronisław Komorowski w nowym spocie skierowanym do młodych, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza. – Lubię to – odpowiada bohaterka spotu.

Jak mówią rozmówcy 300, nowa narracja – walka o wolność – „chwyciła” w badaniach. Spot będzie emitowany w płatnych blokach telewizyjnych.

W jednominutowym klipie młoda dziewczyna dzieli się problemami młodego pokolenia. Przekaz jest taki: W Polsce wiele rzeczy wkurza, sporo trzeba zmienić, ale te zmiany nie mogą polegać na destrukcji. Nie chcę, by ktoś integrował w moją wolność. Plastikowi politycy i karierowicze nie są dla mnie. Bronisław Komorowski będzie budować, a nie burzyć.

W klipie nazwisko Andrzeja Dudy nie jest wymienione wprost, ale kilkukrotnie pojawiają się nawiązania do – jak można przypuszczać – kandydata PiS-u i jego partii. Jest o „plastikowych politykach i karierowiczach” oraz tych „którzy wolności nie lubią”.

W spocie wykorzystano archiwalne fotografie Bronisława Komorowskiego z czasów PRL-u. Dziewczyna-lektor mówi: – Jest człowiek, który gdy był w moim wieku, musiał podejmować decyzje, za które płaciło się najwyższą cenę. Ten człowiek za naszą wolność poszedł do więzienia. Zawsze był po stronie ludzi, robotników i tych, którzy chcieli żyć w wolnym kraju. To była jego droga, droga ku wolności.

Na końcu pojawia się nowe hasło PBK „Prezydent naszej wolności”.