300POLITYKA jako pierwsza publikuje spot nakręcony przez dzieci Bronisława Komorowskiego oraz ich przyjaciół. Tego dotąd w polskich kampaniach nie było. Dzieci prezydenta od początku jego działalności politycznej zawsze pozostawały w cieniu. Z własnej woli. Teraz postanowiły wesprzeć ojca. Publicznie.

Spot zaczyna się od przesłania starszej z córek prezydenta.

„Dzień dobry, pewnie nas nie znacie… Nie jesteśmy celebrytami. Nasze życie jest zupełnie normalne. Pracujemy, wychowujemy dzieci, płacimy podatki, mamy kredyty… Jedyne, co jest nietypowe w naszym życiu, to to, że nasz tata jest prezydentem” – słyszymy.

Elka Komorowska dodaje na filmiku: „My też naprawdę nie we wszystkim się z nim zgadzamy, ale wiemy, że totalnie zależy mu na Polsce”. Spot kończą słowa syna Komorowskiego, Tadeusza: „A wybory to sprawa ważna. Dlatego 24 maja pójdziemy na wybory i zagłosujemy na naszego tatę”.

Jak tłumaczą dzieci Bronisława Komorowskiego:

„Filmik powstał wyłącznie z naszej inicjatywy – nagraliśmy i zmontowaliśmy go sami z pomocą naszych przyjaciół filmowców, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy. Mówimy w nim własnymi słowami o tym, do czego mamy głębokie przekonanie.

Zdecydowaliśmy się to zrobić, pomimo że dotąd konsekwentnie unikaliśmy wystąpień publicznych i cenimy sobie naszą prywatność. Co więcej, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to proste, będziemy się starali zachować ją także w przyszłości.

Wiemy jednak, że jest to ważny moment. Naprawdę dużo zależy od tego, jaką wspólnie podejmiemy decyzję 24 maja.

Oczywiście nikt nie jest idealny, nasz Tata też. Jesteśmy jednak pewni, że jego wybór jest najlepszym z obecnie możliwych. Powodów jest wiele. My chcemy jedynie szczerze zapewnić, że Tacie bardzo zależy na Polsce i zrobi wszystko, aby było tu coraz lepiej. Widzimy to na co dzień. Mamy nadzieję, że większość ludzi też to dostrzeże i odda na niego swój głos. Bardzo do tego zachęcamy”.