Jak dowiaduje się 300POLITYKA, konwencja zamykająca kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego przed pierwszą turą odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu w najbliższy czwartek, 7 maja. Jednym z kluczowych punktów ma być wystąpienie premier Ewy Kopacz.

Jak twierdzą rozmówcy 300POLITYKI, tego samego dnia do Sopotu przyleci Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej wyleci z Brukseli zaraz po swoim porannym spotkaniu z premierem Holandii Markiem Rutte (zaplanowane jest na 9:30). Donald Tusk ma wziąć udział w panelu odbywającej się w Stoczni Gdańskiej konferencji Europejskiego Centrum Solidarności o o dziedzictwie II Wojny Światowej.

Nie jest do końca jasne, czy Tusk pojawi się na konwencji, ale zdaniem naszych rozmówców, Tusk starannie unika bezpośredniego zaangażowania w polską kampanię. Pewne jest jednak to, że wygłosi laudację podczas wręczenia przez Gazetę Wyborczą nagrody człowieka roku Bronisławowi Komorowskiemu 15 maja, w piątek po pierwszej turze.

Sopocka konwencja PBK odbędzie się w tej samej sali, co konwencja PO przed ubiegłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Fot. PO/Flickr