Adam Jarubas – wzorem sztabów Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy – również zaprezentował w poniedziałek spot wyborczy. To odpowiedź kandydata PSL na klipy tego pierwszego. Sam marszałek woj. świętokrzyskiego określa swój spot jako „mobilizacyjny”. Podobnie jak otoczenie urzędującego prezydenta określiło tak 4 spoty, jakie dziś w siedzibie sztabu PBK przedstawił Robert Tyszkiewcz.

„Zamiast kłócących się polityków PiS i Platformy, mamy lepszy wybór – to Adam Jarubas” – mówi lektor na początku 30-sekundowego filmiku, który będzie emitowany również w telewizji – zarówno w płatnym, jak i bezpłatnym czasie antenowym. W klipie możemy usłyszeć wypowiedzi Jarubasa z wieców wyborczych, przebitki z jego spotkań w terenie, a także głos „zwykłych” ludzi niby przypadkowo spotkanych na ulicy, którzy przyznają, iż zagłosują na kandydata PSL. „Bo jest młody i dynamiczny”, „bo jest przychylny przedsiębiorcom”, „bo podoba mi się” i „bo stawiamy na młodych” – takie pojawiają się argumenty ze strony wyborców. Również „zwykli” ludzie znaleźli się w spocie urzędującego prezydenta, a ich deklaracje oddania głosu na PBK przeplatały się z deklaracjami celebrytów.

Sztabowcy kandydata PSL podkreślają, iż przekaz spotu Jarubasa jest skierowany przede wszystkim do elektoratu ludowców oraz do tych, dla których marszałek woj. świętokrzyskiego – jak zakładają – może być kandydatem drugiego wyboru.

Fot. YouTube