Nie wspiera kampanii Adama Jarubasa, nie udziela się w mediach, odcina się od działań liderów PSL. Trzyma się na uboczu. Dziś pokazał się z prezydentem Komorowskim podczas VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków. Czy Waldemar Pawlak tym samym udzielił „miękkiego” poparcia urzędującej głowie państwa?

Na profilu Bronisława Komorowskiego na Facebooku zostały zamieszczone zdjęcia z tego eventu, a w oczy rzuca się zwłaszcza jedno z nich: te, na którym widzimy stojącego tuż obok przemawiającego prezydenta Komorowskiego Pawlaka – prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Sam Pawlak ciepło wyrażał się dziś o Komorowskim: – W Łowiczu, kiedy rok temu zaczynaliśmy tę piękną akcję wspólnie z ochotniczymi strażami pożarnymi, z inicjatywy pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, sadziliśmy ten pierwszy Dąb (Wolności) w pobliżu Dębu Niepodległości. To takie symboliczne nawiązanie do ciągłości, do tradycji, do nieugiętości w dążeniu polskiego narodu do wolności.

Były prezes PSL – jak wiadomo – jest w konflikcie z Januszem Piechocińskim, nie zabiera głosu publicznie, nie przyjmuje zaproszeń od mediów. W żaden sposób także nie wsparł jak dotąd w kampanii Adama Jarubasa. Świadczy to o jednym: Pawlak odcina się od liderów PSL i nie zamierza angażować się w działania na rzecz kandydata ludowców. Zdjęcie z prezydentem Komorowskim tylko to potwierdza. I może być odbierane jako „miękkie” poparcie dla urzędującej głowy państwa przez byłego prezesa PSL.

11161354_828124177225520_4667549481302459055_n

Fot. FB Bronisława Komorowskiego.