– Na wiosnę robimy porządki, więc ja też zamierzam zrobić porządek. Z nimi – mówił na specjalnym briefingu prasowym pod siedzibą PiS na Nowogrodzkiej Janusz Palikot. Tak właśnie brzmi nowe hasło szefa Twojego Ruchu na ostatni etap kampanii: „Zrobię z nimi porządek!”.

img_0410

Godz. 12. Pod siedzibą PiS nadal stoi złoty autobus – nijak nie przypominający wyglądem tego, jakiego wizerunek ujawniliśmy kilka dni temu na 300POLITYCE. Po chwili jednak nieoklejony autobus rusza, a na jego miejsce wjeżdża „Palikotobus”, którym kandydat TR na prezydenta będzie jeździł po Polsce – razem z dziennikarzami i swoim sztabem.

janusz palikot

W kontrze do swoich działań Janusz Palikot ustawił nie Bronisława Komorowskiego, ani nawet nie Magdalenę Ogórek. Ostrze swojej kampanijnej aktywności przewodniczący TR wymierzył w PiS.

– Dziś zamierzamy zrobić porządek z tymi, z którymi Platforma nie potrafiła sobie poradzić przez dwie kadencje. Z Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem – mówił na briefingu Palikot. Kandydat TR tłumaczył, iż liderzy PiS „szkalują” za rzekome doprowadzenie do zamachu smoleńskiego polskie państwo – na czele z jego władzami – i nie ponoszą z tego tytułu żadnych konsekwencji. – Przez pięć lat, kiedy o tym mówią, my, zamiast dyskutować o nowych miejscach pracy, kwocie wolnej od podatku, o technologiach, planie energetycznym, rozmawiamy o tych bzdurach – stwierdził Palikot. Jak dodawał: – Wielka część energii społecznej, politycznej, jest marnowana na ten jałowy spór.

Po briefingu Palikot wszedł do siedziby PiS i przykleił na drzwiach biura prezesa Kaczyńskiego swój nowy wyborczy plakat. Po kilku sekundach został on zerwany przez jednego z pracowników na Nowogrodzkiej.

Pierwszą w planach podróżą „Palikotobusa” jest wyprawa do jednej z parafii pod Płockiem – w środę. Tam Palikot ma – jak zapowiedział – „zrobić porządek” z jednym z księży, który „wziął do kieszeni” 3500 zł za pogrzeb. Lider TR ponownie ruszy w trasę w piątek. Jak się dowiadujemy ze sztabu, w swoim kampanijnym pojeździe spędzi aż 5 dni – „Palikotobus” ponownie do Warszawy wróci w środę.

fullsizerender

Fot. 300POLITYKA