Objazd kraju Palikotobusem to – jak dowiaduje się 300POLITYKA – zapowiadany nowy etap kampanii prezydenckiej Janusza Palikota. – Zaczynamy we wtorek. Do końca kampanii będziemy jeździć do poszczególnych miejsc, także kontrowersyjnych i w pewien sposób prezentować nasze postulaty – mówi jeden ze sztabowców kandydata TR na prezydenta.

Premierze autobusu ma towarzyszyć nowe hasło wyborcze, które także zostanie zaprezentowane we wtorek. Logo z pięścią i nowym hasłem będzie umieszczone na autobusie.

Większość spraw, które poruszymy, będzie oparta o któryś z naszych postulatów. Przykładowo, jeżeli będziemy mówić o dwukadencyjności w samorządach, to pojedziemy do wójta, który został złapany na jeździe po pijaku, a rządzi już 16 lat. Jeżeli pojedziemy do Rydzyka, to powiemy, że mają płacić podatki, a pod urzędami skarbowymi będziemy mówić o odpowiedzialności urzędników za podejmowane decyzje – mówi rozmówca 300.

Autobus będzie częścią floty Palikota, choć – jak twierdzą jego sztabowcy – dziennikarze zapewne będą nazywać go Palikotobus. W mediach społecznościowych ma być wykorzystywany hashtag #BusPalikota.

Palikot, co prawda, poruszał się już po kraju kilkoma samochodami, ale nie przyciągało to większej uwagi mediów. Kandydat TR nie zabierał dziennikarzy z Warszawy na wyjazdy. Teraz ma się to zmienić. Co więcej, sztab postanowił zmienić format spotkań, podczas których kandydat odwiedzał przede wszystkim targowiska.

Fot. Sztab Janusza Palikota