Zwyczajny dzień z życia Janusza Palikota, opowiedziany przez żonę Monikę, różnice programowe między kandydatami na prezydenta czy dziennikarze – Katarzyna Kolenda-Zaleska i Michał Krzymowski – dobrze oceniający kampanię lidera TR. Wszystko to można znaleźć w kampanijnej gazetce Janusza Palikota, rozdawanej na jego spotkaniach.

Palikot w kampanii prezydenckiej mocno eksponuje swoją rodzinę. Dlatego w gazetce umieszczono fotografie z żoną i dziećmi, oraz dzień z życia kandydata, opowiedziany przez żonę. Monika Palikot mówi: – Nawet jeśli jego dzień spotkań z wyborcami kończy się po drugiej stronie Polski, Janusz jeśli może, wraca na noc do nas. Tak aby nawet o późnej porze przeczytać jeszcze dzieciom bajkę na dobranoc. A najbardziej lubimy kończyć dzień wspólnym wyjściem do teatru…

palikot_gazetka_1

W gazetce opublikowano także wywiad z samym Januszem Palikotem. Lider TR w krótkiej rozmowie mówi, że plotki o jego śmierci politycznej są mocno przesadzone, a wynik będzie dwucyfrowy i ku zaskoczeniu wielu wejdzie do II tury.

Na końcu umieszczono wypowiedzi m.in. Barbary Nowackiej i – co ciekawe – Katarzyny Kolendy-Zaleskiej oraz Michała Krzymowskiego. To cytaty z programów publicystycznych, najpewniej z TOK FM i TVN24. Wspomniani dziennikarze – przynajmniej tak wynika z fragmentów – dobrze oceniają kampanię Palikota.

palikot_ost

Fot. Komitet Wyborczy Janusza Palikota