Wg nowego sondażu prezydenckiego GFK Polonia Bronisław Komorowski traci 4 pp. w porównaniu z poprzednim badaniem. 3 pp. zyskuje Andrzej Duda. Wynik urzędującego prezydenta wynosi 48 proc., kandydata PiS – 23 proc. Gdyby wyłączyć wyborców niezdecydowanych, Komorowski otrzymałby 56 proc. w I turze, Duda – 27 proc. W lutowym badaniu PBK stracił 3 pp. w porównaniu z badaniem styczniowym. Duda konsekwentnie zyskuje.

Magdalena Ogórek wg GFK może liczyć na 3 proc. poparcia (spadek o 1 pp. w porównaniu z poprzednim miesiącem), Janusz Korwin-Mikke 2 proc. (bez zmian) – podobnie jak Adam Jarubas. Paweł Kukiz – w porównaniu z poprzednim badaniem – traci 2 pp. i wg najnowszego sondażu GFK mógłby liczyć jedynie na 1 proc. zdecydowanych oddać głos w wyborach. 1 pp. traci Janusz Palikot – na niego również jest gotów oddać głos 1 proc. wyborców.

Jak pisze na swoich stronach GFK, od lutego odsetek wyborców niezdecydowanych wzrósł o 1 punkt procentowy i wynosi obecnie 15 proc.

Najnowszy sondaż GFK został przeprowadzony w dniach 12-16 marca metodą wywiadów bezpośrednich na podstawie preferencji 1020 dorosłych Polaków.