We wtorek wieczorem w Warszawie pierwszy w tej kampanii Tweetup z udziałem Andrzeja Dudy – dowiaduje się 300POLITYKA. W najbliższych godzinach sztab Dudy roześle zaproszenia do kilkudziesięciu dziennikarzy, z którymi chce spotkać się kandydat.

Jak mówi nam Paweł Szefernaker, odpowiadający w sztabie za internet: „To pierwszy w historii polskiego Twittera tweetup kandydata na prezydenta”. Sztab Dudy zaprasza kluczowych komentatorów i dziennikarzy politycznych, którzy w bardziej nieformalnych warunkach będą mogli lepiej poznać Dudę.

Do tej pory najbardziej znane i udane tweetupy odbywały się u ambasadora USA Stephena Mulla, dobrze przyjęty tweetup zorganizował też w 2013 roku Radosław Sikorski. Spotkanie ma odbyć się w jednej z warszawskich restauracji.

Obecność kilkudziesięciu aktywnych na TT dziennikarzy sprawi, że dyskusja z Dudą będzie wieczorem wydarzeniem ogniskującym uwagę na Twitterze. Sztab bardzo dba o Twitter jako narzędzie komunikacji, zaprasza też często aktywnych na Twitterze komentatorów na kampanijne eventy, jak podróże Dudabusem czy konwencje.

Fot. PiS