Poniedziałek to kolejny etap podróży Bronkobusa. Tydzień kampanii PBK zapowiada się bardzo intensywnie, a jak przekonują w rozmowie z nami ludzie ze sztabu prezydenta – tempo z ostatniego weekendu zostanie utrzymane.

O 15:00 w poniedziałek prezydencki bus wyjeżdża z pl. Piłsudskiego do Przasnysza. O 17:00 Komorowski spotka się z mieszkańcami miasta. Punkt będzie wyglądał podobnie jak choćby ostatnio w Piasecznie – krótkie wystąpienie prezydenta i składanie podpisów na wyborczych ulotkach. O 18:00 Bronkobus ruszy do Żuromina, gdzie prezydent zje kolację z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych. Później – jak słyszymy – Komorowski ma nocować w Ciechocinku.

We wtorek z kolei głowa państwa spotka się z mieszkańcami na rynku w Aleksandrowie Kujawskim. Następnie ruszy busem do Pakości oraz Mogilna, gdzie przywita się z lokalnym komitetem poparcia. Komorowski odwiedzi jeszcze Szlachcin i Środę Wielkopolską.

We wtorek wieczorem przewidziany jest powrót do Warszawy. W środę bowiem prezydent będzie uczestniczył w corocznej odprawie generałów na Stadionie Narodowym. Wydarzenie to organizowane jest wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej. W ten sam dzień Kancelaria Prezydenta organizuje spotkanie autorskie związane z wydaniem książki Komorowskiego „Zwykły polski los”. Środa jest zatem dniem „wolnym” od podróży Bronkobusem.

Podobnie rzecz ma się w czwartek: Komorowski spotka się w Warszawie z prezydentem Rumunii oraz premierem Francji. Są to dwie odrębne wizyty jednego dnia – niezwiązane z kampanią, ale rutynową aktywnością prezydencką.

Jak dowiadujemy się w sztabie PBK, Bronkobus ruszy ponownie w piątek – ale nie z Warszawy, tylko z Rzeszowa, gdzie wcześniej prezydent ma zaplanowane „aktywności prezydenckie”. Osoba z otoczenia Komorowskiego mówi nam, że Bronkobus ponownie ma „zahaczyć” o Małopolskę, a później udać się – w weekend – na Śląsk i na Dolny Śląsk. Prawdopodobnie prezydent odwiedzi Oborniki Śląskie – miejscowość, w której urodził się Komorowski. Po weekendzie – w poniedziałek – prezydent ma wrócić do Warszawy. Następnie udaje się do Kołobrzegu i odbędzie kilka wizyt na Wybrzeżu.

W ostatnią niedzielę prezydent odwiedził Witowo, Nowy Targ i Kraków. Dzień wcześniej spotkał się z wyborcami w Piasecznie i Starachowicach. Komorowskiemu towarzyszyli przez cały weekend m.in. minister Sławomir Rybicki, szef sztabu Robert Tyszkiewicz, poseł Robert Maciaszek, a także – w niedzielę – marszałek woj. małopolskiego Marek Sowa.

img_20150309_141322

Fot. FB ks. Kazimierza Sowy, 300POLITYKA