Nowy tydzień rozpoczyna się fatalnie dla sztabu prezydenta Komorowskiego i jego doradców w Dużym Pałacu. Sondaż TNS wykonany w dniach 13-18 lutego pokazuje spadek poparcia prezydenta i wzrost notowań kandydata PiS. Do II tury weszliby Komorowski – z wynikiem 47% (spadek o 5 pp) i Andrzej Duda (17%, wzrost o 5 pp w porównaniu ze styczniowym badaniem).

Na trzecim miejscu znajduje się Magdalena Ogórer. Kandydatka SLD ma 6% (+1). Dobry wyniki startowy notuje Adam Jarubas, który ma 4% – nie był wcześniej notowany.

Na dalszych miejscach z wynikiem 1% Janusz Palikot (spadek o 1 pp), Janusz Korwin-Mikke (spadek o 2 pp) oraz Anna Grodzka i Paweł Kukiz (nie byli wcześniej ujmowani w sondażu).

To trzeci sondaż – po wewnętrznym badaniu IBRiS dla PiS oraz sondażu Millward Brown dla „Faktów” – w którym prezydent ma mniej niż 50%. W lutowym TNS 22% było niezdecydowanych. TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 13-18 lutego 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 966 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

fot. PO