W przeprowadzonym dziś badaniu Millward Brown dla Faktów TVN badaniu chęć głosowania na Bronisława Komorowskiego deklaruje 47% respondentów. To aż o 15 punktów mniej niż w badaniu tego samego ośrodka dla Wiadomości TVP (sondaż sprzed 2 tygodni, 30 stycznia) i aż 18 punktów mniej niż w ostatnim badaniu MB dla Faktów (sprzed miesiąca, 12 stycznia).

Przy 47% dla PBK, poparcie dla Andrzeja Dudy deklaruje 24%, czyli o 6 pkt. więcej niż w badaniu MB dla TVP sprzed dwóch tygodni i 3 pkt. więcej niż w ostatnim badaniu MB dla TVN z połowy stycznia.

Wyraźnie zyskuje Janusz Palikot, bo aż o 5 punktów w porównaniu do ostatniego badania MB dla Faktów (m-c temu) i 4 pkt. w stosunku do badania tego samego ośrodka dla TVP (2 tygodnie temu). Na Palikota chce głosować 6% respondentow. To tylko o jeden punkt mniej niż deklarowane poparcie dla Magdaleny Ogórek, na którą chce głosować 7% badanych.

W przypadku Ogórek to spadek w stosunku do badania MB sprzed dwóch tygodni dla TVP o 2 pkt. i wzrost o 1 pkt. w stosunku do badania tego ośrodka dla TVN (przed miesiącem).

Pozostali kandydaci cieszą się poparciem: Paweł Kukiz (debiut) 4%, JKM 3%, Jatrubas 2%, Grodzka (debiut) 1%. Nie wie na kogo głosować 5%, odmiawia odpowiedzi 2%.

W pytaniu o drugą turę PBK otrzymuje poparcie 59%, Duda 27%, 10% nie chce głosować w drugiej turze z takimi kandydatami, 4% jeszcze nie wie.

68% chce debaty z udziałem urzędującego prezydenta już przed pierwszą turą.

Sondaż zrealizowany przez Millward Brown SA w dniu 16 lutego 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+. Wielkość próby 1000.