Prezydent Bronisław Komorowski deklasuje rywali w pierwszym sondażu prezydenckim CBOS. Urzędujący prezydent może liczyć na 63% poparcia, Andrzej Duda – tylko na 15%. Jeszcze gorzej radzą sobie pozostali kandydaci. Magdalen Ogórek i Janusz Korwin-Mikke mogą liczyć na 3%. Adam Jarubas -na 2%. Grodzka i Janusz Palikot – po 1%. 8% jest niezdecydowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-11 lutego na liczącej 1003 osoby próbie reprezentatywnej Polaków. To oznacza, że został przeprowadzony w większości już po konwencji Andrzeja Dudy. Deklarowana frekwencja wynosi 70%, 20% nie wie czy pójdzie na wybory, 10% twierdzi, że „raczej” nie weźmie w nich udziału.

Sondaż będzie wzmocnieniem dla Platformy i Dużego Pałacu na starcie nowego tygodnia. Sztab Bronisława Komorowskiego jest od kilku dni mocno krytykowany za słaby początek kampanii. To badanie zostanie wykorzystane jako argument, że prezydent Komorowski może być nadal niemal pewny zwycięstwa w I turze 10 maja.

PiS będzie mógł odnieść się do tego badania już za godzinę. O 13.00 planowana jest konferencja prasowa Andrzeja Dudy w Sejmie dotyczące debat.

fot. CBOS.