Bosak: Polska nie dysponuje właściwie żadnym operacyjnie działającym systemem antydronowym
– Dowiedzieliśmy się z mediów, z publikacji w lipcu i wrześniu, że system system antydronowy zakupiony przez poprzedni rząd, SkyControl, nie jest rozwijany, nie jest modernizowany, […] a teraz słyszymy, że nie jest nawet rozmieszczony na granicy. Domagamy się odpowiedzi na pytanie: dlaczego? – powiedział Krzysztof Bosak w Sejmie.
– Dowiedzieliśmy się w sierpniu, że nowy system antydronowy kompleksowy, który miał być budowany w ramach obrony przeciwlotniczej, system KINMA, został wstrzymany i w ogóle nie jest realizowany z powodu braku środków. Dowiedzieliśmy się, że system aerostatów rozpoznawczych Barbara […] składa się zaledwie z 4 balonów. To jest nic – mówił dalej.
– Myślę, że jest dobry dzień na to, żeby do tych informacji się odnieść i wyjaśnić, dlaczego Polska nie dysponuje właściwie żadnym operacyjnie działającym systemem antydronowym – wskazał.
Więcej z: Live

Nawrocki: Rosyjska dezinformacja twierdzi, że drony były ukraińskie, by wciągnąć Polskę do wojny. To kłamstwo
„Bez znanej z przeszłości dramy politycznej”. Nawrocki chwali opozycję za „rozwagę” i „propaństwową postawę”
Nawrocki: Musimy zwiększyć inwestycje w obronę powietrzną i przeciwrakietową
