„Przed nami długa droga, ale moja determinacja jest większa niż 15 października 2023 roku”. Tusk o potrzebie reformy wymiaru sprawiedliwości
– Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o świadomość celu, o świadomość zadań, jakie przed nami czekają w związku z potrzebą naprawy polskiej demokracji, polskiego państwa, polskich instytucji. Też byłem przekonany, że to zadanie może być prostsze, szczególnie gdyby udało się wygrać wybory prezydenckie, część tej naprawy wymaga zmian ustawowych, bardzo trudno funkcjonuje się w demokracji, która ma tyle wpisanych destrukcji – stwierdził premier Donald Tusk na konferencji prasowej.
– Przez 8 lat niszczono tę tradycyjną formę demokracji ze stabilnymi instytucjami, które budzą zaufanie całego państwa i wszystkich obywateli, a nie tylko części. Burzy się łatwiej, dewastuje się łatwiej, niż odbudowuje. Przed nami jeszcze naprawdę długa droga i ona nie będzie usłana różami. Chcę, żebyście państwo wiedzieli, że przynajmniej moja determinacja się nie zmieniła, a właściwie jest większa niż 15 października 2023 roku – kontynuował.
Więcej z: Live
