– Projekt jest gotowy, zapowiedzi są dosyć konsekwentne. […] Jak ktoś ma kilkanaście mieszkań, powinien od tego płacić podatek, bo zwykle ma się po to kilkanaście mieszkań, żeby nimi spekulować – powiedział Włodzimierz Czarzasty w Radiu Zet, pytany o projekt o podatku katastralnym.

– Ludzie mówią „no tak, ale jak ktoś dostanie po babci mieszkanie, to nie powinien od tego płacić”. Do cholery, powiedziała Biejat, babcie są dwie, nie 12 – kontynuował.

– Mam prośbę taką do pani Pełczyńskiej […] ma pomysł, niech da projekt ustawy. My usiądziemy, popatrzymy. My mamy pomysł taki, żeby podatek katastralny był od większej ilości mieszkań, niż dwa – mówił dalej, pytany, o propozycje Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz ws. podatku katastralnego.