Live
,,Dostosowanie nie oznacza początku cyklu obniżek”. Glapiński o obniżce stóp procentowych
– Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o obniżeniu stóp procentowych o 50 punktów bazowych, w tym stopy referencyjnej do poziomu 5,25. Chcę to podkreślić bardzo stanowczo, do czego RPP mnie upoważniła, dostosowanie nie oznacza jednak automatycznie początku cyklu obniżek – stwierdził Adam Glapiński na konferencji prasowej.
– Nie wykluczamy i nie przesądzamy nic, szczególnie, że istnieje wiele czynników, które mogą podbijać inflację w kolejnych kwartałach i utrudniać jej trwały powrót do celu NBP – dodał.
Więcej z: Live
12 września 2025 07:40
„Taką politykę należy stosować”. Błaszczak pozytywnie o zamknięciu granicy z Białorusią
12 września 2025 07:23
Błaszczak: Obrady RBN mnie nie uspokoiły, wciąż widzę brak woli rządzących, żeby poważnie zająć się zbrojeniami
12 września 2025 07:18
„Trzeba wykorzystać tę sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump”. Błaszczak komentuje słowa prezydenta USA i krytykuje reakcję Sikorskiego

12 września 2025 06:51