„Zostanie przekazane do odpowiedniej jednostki, która będzie je dalej prowadziła”. Bodnar o śledztwie ws. „zamachu stanu”
– W sensie formalnym oczywiście, że tak [w śledztwie dot. „zamachu stanu” będzie się coś działo]. Zostało złożone zawiadomienie, to zawiadomienie trafiło do prokuratury i zostanie przekazane do odpowiedniej jednostki prokuratury, która będzie je dalej prowadziła – powiedział Adam Bodnar w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.
– Zostało złożone formalne zawiadomienie przez Bogdana Święczkowskiego, który pełni funkcję prezesa TK, natomiast nie może być tak, że tego typu sprawa trafia do rąk wybranego prokuratora, który prowadzi swoje własne, prywatne śledztwo – wskazał.
Jak zaznaczył: – Natomiast nie można uznać, że tej czynności wniesienia do prokuratury jako takiej nie było, dlatego teraz po prostu ta sprawa trafi do odpowiedniej jednostki prokuratory. Jeszcze decyzja nie została podjęta.
Więcej z: Live
