„Będziemy zmuszeni wydać 10 razy więcej, jeśli nie zapobiegniemy szerszej wojnie”. Tusk o wydatkach na obronność
„Jeśli my, Europejczycy, nie wydamy teraz dużych pieniędzy na obronę, będziemy zmuszeni wydać 10 razy więcej, jeśli nie zapobiegniemy szerszej wojnie. Jako polski premier mam prawo powiedzieć to głośno i wyraźnie, ponieważ Polska wydaje już prawie 5% swojego PKB na obronę. I będziemy to robić nadal” – napisał na X premier Donald Tusk.
If we, Europeans, fail to spend big on defence now, we will be forced to spend 10 times more if we don’t prevent a wider war. As the Polish PM I’m entitled to say it loud and clear, since Poland already spends almost 5% of its GDP on defence. And we will continue to do so.
— Donald Tusk (@donaldtusk) February 17, 2025
Więcej z: Live

IPSOS late-poll: Trzaskowski lekko w górę, Mentzen poniżej 15%, niewielki wzrost Brauna i Hołowni

Polityczny plan poniedziałku: Trzaskowski w Kielcach, Nawrocki w Bydgoszczy i Toruniu, start kampanii KO przed II turą, Duda z prezydentem Litwy na poligonie w Orzyszu, Morawiecki w trasie

„Prawica wyraźnie te wybory wygrała”. Kaczyński o wyniku „dającym otwarcie na zwycięstwo”
