„Sąd nie powinien mieć wątpliwości”. Komisja ds. Pegasusa z wnioskami o karę finansową i przymusowe doprowadzenie byłego szefa CBA
– Dzisiaj trzeci raz Ernest Bejda mimo naszych wezwań nie stawia się, w związku z powyższym przegłosowaliśmy dwa wnioski: jeden wniosek o ukaranie karą pieniężną, a drugi wniosek o jego zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie – powiedziała Magdalena Sroka na konferencji prasowej.
– Nie do świadków należy interpretacja, oni otrzymują wezwania, ich obowiązkiem jest stawienie się przed komisję – kontynuowała.
– Jest dowód na to, że sąd ocenia w sposób zupełnie niezależny wnioski, które do niego kierujemy. Jeżeli uznał sąd, że dwukrotne wezwanie to za mało, żeby mówić o uporczywości, wezwaliśmy pana Ernesta Bejdę po raz kolejny – mówiła dalej, po zwróceniu ze strony dziennikarzy uwagi na to, że sąd już w przeszłości nie zgodził się na przymusowe doprowadzenie byłego szefa CBA.
– Jeżeli dzisiaj, po raz trzeci nie stawia się, to myślę, że sąd już nie powinien mieć wątpliwości, że do tego uporczywego niestawiennictwa dochodzi i tym razem przychyli się do wniosku o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie – dodała.
Więcej z: Live
