NEWS
11/10/2024
20:50
Domański o porozumieniu ws. składki zdrowotnej:
Kwestia najbliższych dni
- To, wokół czego w tej chwili toczy się dyskusja, to jest oczywiście obniżenie składki zdrowotnej dla polskich przedsiębiorców. Ja chciałbym raz jeszcze pokreślić, że w budżecie mamy zabezpieczone 4 miliardy złotych na to, aby tego rodzaju obniżka tej skali była przeprowadzona - powiedział Andrzej Domański w „Pytaniu dnia” TVP Info.
- My w kampanii wyborczej bardzo wyraźnie mówiliśmy o obniżeniu składki zdrowotnej dla przedsiębiorców i to z całą pewnością zrobimy. Przedsiębiorcy już nie mogą dłużej czekać. Myślę, że to kwestia najbliższych dni, kiedy to porozumienie będzie osiągnięte - stwierdził minister finansów.
"Dosyć dyskusji, czas położyć konkrety"
Jak przypomniał: - My już zrobiliśmy pierwszy krok jako koalicja, dlatego że do wykazu prac rządu został już wpisany projekt likwidacji poboru składki zdrowotnej od sprzedaży aktywów trwałych. [...] Więc krok po kroku ten bardzo ważny dla polskich przedsiębiorców punkt dot. obniżenia składki zdrowotnej będzie realizowany.
- Myślę, że to jest kwestia naprawdę kilku dni, kiedy ten kompromis będzie zawarty. Już naprawdę dosyć dyskusji, czas położyć konkrety - podkreślił.
live
2 godz.
55 min.
"Cała idea upadnie, jak jego w tym nie będzie". Kosiniak-Kamysz: Nie ma Polski 2050 bez Hołowni
59 min.
„To pytanie do Czarzastego. Gdyby rządzącym zależało, to być może teraz” — Rzecznik prezydenta odpowiada, kiedy uda się obniżyć ceny prądu o 33%
66 min.
„Poruszono kwestię statusu osoby najbliższej” — Kosiniak-Kamysz o spotkaniu polityków PSL-u z prezydentem
66 min.
Leśkiewicz o ułaskawieniu Borowskiego: Nie popełnił tak naprawdę żadnego przestępstwa. Na razie nie ma wniosku o ułaskawienie
70 min.
„To jest zdrajca. Trzeba go ścigać” — Kosiniak-Kamysz o Polaku na Donbasie
79 min.
„Nie byli w stanie pozyskać ani jednego euro z UE na polską armię” — Kosiniak-Kamysz krytykuje opozycję
79 min.
Leśkiewicz: KO powinna zmienić nazwę. Nie Koalicja Obywatelska tylko Koalicja Opornych
86 min.
„Nie ma NATO bez USA, ale nie ma też siły USA bez ich udziału w NATO” — Kosiniak-Kamysz po spotkaniu w Ramstein
92 min.
Leśkiewicz: Nowacka nie zdałaby egzaminu z WOS-u w podstawówce
polecane
"Będę podnosił kwestię potrzeby obłożenia sankcjami rafinerii, które przerabiają rosyjską ropę". Sikorski w Brukseli
polecane
Koalicja PiS-Konfederacja? Bosak: To wyborcy dadzą odpowiedź, czego chcą
polecane
„Pierwszy element procedury właśnie został wdrożony”. Czarzasty o karze finansowej dla Ziobry
polecane
"Takich osób jest maksimum 5". Petru o posłach gotowych do opuszczenia Polski 2050 razem z Hołownią
polecane
"Uchylając rąbka tajemnicy". Sikorski o lutowym expose
polecane
"Jak czytam niektóre wypowiedzi, to nie wiem, jak ci ludzie dalej chcą ze sobą współpracować". Żukowska o Polsce 2050
polecane