Live
„To coś więcej niż gest, to praktyczna pomoc”. Tusk o wsparciu ze strony amerykańskich żołnierzy
– Mówiliśmy wczoraj o żołnierzach amerykańskich i mogę potwierdzić, 30 z nich pracuje, chyba też ze sprzętem, w Żaganiu. To jest coś więcej niż gest, to jest też praktyczna pomoc – powiedział premier Donald Tusk na sztabie kryzysowym.
– Dostałem informację też od generała Sokołowskiego, że z gotowością pomocy też zgłosili się żołnierze, terytorialsi z Niemiec. Jak zobaczycie niemieckich żołnierzy, proszę nie wpadać w panikę, to jest pomoc – kontynuował.
– Ze strony tureckiej mamy także ofertę pomocy – dodał.
Więcej z: Live

18 sierpnia 2025 20:23
Kosiniak-Kamysz powtarza: Nie wyślemy naszych wojsk na Ukrainę
18 sierpnia 2025 20:21
Przydacz: Mam nadzieję, że współpraca prezydenta z MON i MSZ będzie się układać. Konstytucja Bezpieczeństwa byłaby dobrym warunkiem

18 sierpnia 2025 20:06
„Utrzymywanie zainteresowania biznesowego i militarnego USA tą częścią Europy”. Przydacz o interesie Polski i tematach rozmów podczas wizyty Nawrockiego w USA
18 sierpnia 2025 19:32