– Najpierw prokurator, potem sąd. Jestem spokojna i mam zaufanie do dzisiejszej prokuratury, że wszystko co zrobi, jest oparte o dokumenty i myślę, że ten pana śmiech jest najlepszym dowodem na to, że wy się po prostu boicie. Strach wam zajrzał w oczy, te wycieczki do Londynu pani Emilewicz, pana Dworczyka to strach przed tym, co wasz kolega zezna przed prokuratorem, nie mając z wami kontaktu – stwierdziła Agnieszka Pomaska w „Kropce nad i” TVN24.
– Ja zawsze miałam i mam zaufanie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że on w tej chwili jest jedynym człowiekiem, który jest w stanie poprowadzić prawicę do zwycięstwa i zjednoczyć nasze środowisko – powiedziała Beata Szydło w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
– Mam nadzieję, że te propozycje zmian, które zapewne niedługo już zostaną przedstawione i być może będzie się nimi zajmował w najbliższym czasie kongres partii, spowodują, że PiS będzie funkcjonowało jeszcze lepiej i skutecznie. Bo przed nami są bardzo ważne wybory – wybory prezydenckie – powiedziała Beata Szydło w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
– To jest być albo nie być dla Polski. Jeżeli kandydat naszego ugrupowania nie wygra tych wyborów, to sytuacja w kraju i pozycja Polski, i również to, co dzieje się tutaj w Brukseli, będzie szło w bardzo złym kierunku – oceniła.
– Ja myślę, że on [Donald Tusk] mówi to w taki sposób, bo wie, że np. tutaj w Brukseli nie spotkają go żadne konsekwencje. Proszę sobie wyobrazić, gdyby takie sformułowania wypowiadała np. premier Beata Szydło, wtedy kiedy na czele tego rządu stałam – pewnie tutaj w Brukseli, Strasburgu odbywałyby się codzienne narady, co zrobić i w jaki sposób besztać polski rząd za łamanie praworządności – powiedziała Beata Szydło w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
– Premier polskiego rządu […] mówiący o tym, że teraz będzie „demokracja walcząca”, igra z prawem i za nic ma praworządność. Można odnieść wrażenie, że Donald Tusk uznał, że wykładnią w Polsce prawa mają być jego twitterowe wpisy – powiedziała Beata Szydło w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
– Trudno w tej chwili komentować to wydarzenie [zatrzymanie Ryszarda Czarneckiego], bo zbyt mało wiemy na ten temat. Ja myślę, że trzeba zaczekać w tej chwili na informacje służb, na rozwój sytuacji i również pozwolić, żeby sam europoseł w tej sprawie się wypowiedział – powiedziała Beata Szydło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
– Jeżeli prawo zostało złamane, to oczywiście konsekwencje muszą być wyciągnięte. Ale na tym etapie komentowanie tej sprawy byłoby tylko komentowaniem tego, co znamy z mediów. Sądzę, że trzeba w tej chwili pozwolić służbom pracować – kontynuowała.
Bogdan Klich – kandydat na szefa polskiej placówki dyplomatycznej w Stanach Zjednoczonych – uzyskał pozytywną opinię sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.
15 członków komisji głosowało „za”, przeciw opowiedziało się 12 posłów, nikt się nie wstrzymał.
– Jestem zwolennikiem co najmniej depenalizacji, depenalizacja to jest jeden krok, druga część to jest legalizacja, czyli wprowadzenie marihuany do legalnego obrotu – powiedział Przemysław Wipler w Radiu ZET.
– Ja podpiszę się pod taką ustawą […] my nawet taki projekt mamy, ale wiemy też, że to jest rzecz, która nie podoba się np. Krzysztofowi Bosakowi i naszym kolegom z Ruchu Narodowego, my rozumiemy ich różnicę zdań, różnicę wrażliwości, oni uważają, że jest jakiś to pewien element tematu tabu – kontynuował.
– To, że coś powinno być legalne, to nie znaczy, że uważamy, że to jest dobre, fajne i nieinwazyjne – mówił dalej.
– Bardzo się cieszę, że w przyszły poniedziałek w Sejmie będzie dyskusja i specjalne posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka […] dotycząca nadużywania instytucji aresztu, bo to jest moim zdaniem bardzo ważny problem, sądy zbyt łatwo klepią areszty, są zbyt koniunkturalne, mają na to mało czasu, gigantyczny materiał dowodowy dostają, nie mają zasobów – powiedział Przemysław Wipler w Radiu ZET.
– Złożymy projekt ustawy zmieniającej reguły stosowania aresztu niezależnie od tego, jak zakończy się dyskusja w przyszły poniedziałek – kontynuował.
– Gdy byłem w zeszłym tygodniu na Forum Ekonomicznym w Karpaczu […] jeden z posłów Polski 2050 powiedział, że nie może się doczekać wyborów prezydenckich, bo wtedy trzeba przestać udawać, że się kolegujemy z tymi wąsatymi chamami i miał na myśli swoich kolegów w koalicji z Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział Przemysław Wipler w Radiu ZET.
– Powinniśmy wybrać nowych sędziów [do TK] […] taka jest Konstytucja, takie jest prawo – powiedział Przemysław Wipler w Radiu ZET.
– Trudno byłoby im wytłumaczyć, gdyby wybrali trzech swoich, a jednocześnie nie mieli wciąż większości, dlaczego nie respektują wyroków w okresie przejściowym między okresem, kiedy są już wybrani przez nich, przez obecną większość, sędziowie, a momentem, kiedy znów odzyskają kontrolę polityczną […] nad Trybunałem Konstytucyjnym – kontynuował.
– Jutro w ramach zapytań bieżących posłowie Konfederacji będą żądali od rządu szczegółowej informacji, w jaki sposób będziemy dochodzili przestrzegania prawa europejskiego przez Republikę Federalną Niemiec – powiedział Przemysław Wipler w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia ZET” o kontrolach na granicy polsko-niemieckiej.
– Polski rząd powinien złożyć skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, tak jak na nas Czesi składali za sprawę Turowa, wielokrotnie inne państwa składały skargi na Polskę za nierealizację prawa unijnego i Polska powinna, najlepiej w koalicji z ilomaś innymi państwami złożyć taki wniosek, to jest jedno z narzędzi, zażądać wyjaśnień – kontynuował.
– Powinniśmy powiedzieć: wycofajcie się z tego albo idziemy w skargę i za każdy dzień zwłoki płaćcie ciężkie miliony […]. Ja chciałbym, żeby Niemcy płacili za zamykanie polskiej granicy – mówił dalej.