NEWS
13/08/2024
08:50
Prawybory na całej prawicy albo poparcie Mentzena. Bosak o wyłonieniu kandydata Konfederacji na prezydenta
- Podjąłem decyzję, że jeżeli będziemy musieli rywalizować o wejście do II tury, będzie wielu kandydatów prawicowych, to w ramach Rady Liderów będę namawiał do poparcia Sławomira Mentzena, natomiast jeżeli będzie możliwa organizacja prawyborów na całej prawicy, tak jak wczoraj grupa prawicowych publicystów, profesorów wyszła z inicjatywą robienia prawyborów prezydenta wolnej Polski, to jestem gotów do takiej rywalizacji, pod warunkiem że wziąłby udział w niej także PiS - powiedział Krzysztof Bosak w rozmowie z Iwoną Kutyną w programie "Gość Radia Zet".
- Analizujemy sytuację dwuwariantowo, jeżeli idziemy w wariant rywalizacji na opozycji, rywalizacji na szeroko pojętej prawicy z PiS-em włącznie, to będziemy stawiać na Sławomira Mentzena, jeżeli jest możliwe, żeby od razu próbować wejść do II tury i ci kandydaci PiS-u, którzy są w tej chwili rozpatrywani, chcieliby jeszcze przed I turą poddać się weryfikacji i rywalizacji, to jestem gotowy z nimi rywalizować na uczciwych zasadach - kontynuował.
live
60 min.
23 min.
„Inne sprawy, które wyjdą jeszcze na jaw” — Kaczyński o rządzących
30 min.
MiGi dla Ukrainy? Kaczyński komentuje
32 min.
„Tusk udaje polskiego patriotę” — Kaczyński komentuje zmianę nazwy CPK
36 min.
Morawiecki nieobecny na PKP PiS? Kaczyński: Mam nadzieję, że jednak przyjedzie
38 min.
Obowiązkowa służba wojskowa? Kaczyński komentuje
40 min.
„Ta sprawa zostanie bardzo jasno postawiona” — Kaczyński przecina spekulacje ws. kandydata na premiera
41 min.
„Trzeba pewne sprawy wyjaśnić” — Kaczyński o dzisiejszym PKP PiS
62 min.
„Koleje będą dużo wolniejsze, ale za to będzie miał człowieka w radzie nadzorczej” — Tusk krytykuje projekt prezydenta dot. CPK
64 min.
„Wszystko rozliczymy do samego końca, ale nie będziemy naruszać prawa” — Stanowcza deklaracja premiera
polecane
"Jest w stanie zawrzeć koalicję z diabłem”. Budka o Kaczyńskim
polecane
Kolarski: Trump prowadzi politykę, która generalnie jest dobra dla Polski
polecane
„Dokonał autorefleksji”. Czarnek o Morawieckim
polecane
"Jest persona non grata w Waszyngtonie". Cieszyński o Tusku
polecane
"Europa ma w rękach solidne karty". Sikorski o spotkaniu koalicji chętnych
polecane
"Dwa ważne spotkania związane z realnymi problemami". Szefernaker zapowiada
polecane