Od 10:00 będą kontynuowane obrady Sejmu. Na początku przewidziano głosowania. O 10:15 zaplanowano II czytanie rządowego projektu ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym.

O 10:15 w Poznaniu odbędzie się konferencja prasowa z udzialem Władysława Kosiniaka-Kamysza, Krzysztofa Hetmana i kandydatów z list Trzeciej Drogi do Paramentu Europejskiego.

O 13:45 posłowie zajmą się – w ramach II czytania – rządowym projektem nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

O 15:30 przewidziano II czytanie rządowego projekcie ustawy o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka – „Aktywny rodzic”.

Na 16:30 zaplanowano II czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie zakresu obowiązywania Umowy o utworzeniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, sporządzonej w Paryżu dnia 29 maja 1990 r.

O 17:15 posłowie wysłuchają informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podjętych działaniach w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wybuchów pożarów w dniach 10-13 maja 2024 r. w różnych miejscach w Polsce. Od 18:30 będą trwały głosowania.

O 11:30 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydium oraz członkiń i członków komisji nadzwyczajnej z koalicji rządzącej. Tematem będzie wysłuchanie publiczne w sprawie projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.

O 14:00 komisja śledcza ds. wyborów kopertowych przesłucha Tomasza Grodzkiego, byłego marszałka Senatu.

Środa to ostatni dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze. Na 10:30 czasu polskiego zaplanowano spotkanie z prezesem Qatar Investment Authority, szefem Banku Centralnego Państwa Katar Szejkiem Bandarem bin Mohammed bin Saoud Al–Thanim. O 11:20 Duda spotka się z prezydentem–elektem Indonezji Prabowo Subianto. O 12:05 przewidziano spotkanie prezydenta z polskimi mediami.