O 8:00 odbędzie się posiedzenie komisji śledczej ds. afery wizowej. W porządku obrad powołanie stałych doradców oraz biegłych.

Sejm wznowi obrady o 9:00 od 45-minutowego bloku głosowań. Następnie odbędą się I czytania 4 obywatelskich projektów – „Tak dla rodziny, nie dla gender”, nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, nowelizacji Kodeksu karnego oraz ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego. Debata – według planu – potrwa do 18:45.

O 8:00 czasu polskiego rozpocznie się ceremonia powitania prezydenta Andrzeja Dudy przez prezydent Tanzanii Samię Suluhu Hassan. O 8:25 odbędzie się spotkanie w „cztery oczy” prezydentów, a o 9:00 – spotkanie plenarne delegacji. O 10:15 odbędzie się spotkanie prezydentów z przedstawicielami mediów, a o 10:50 – oficjalne śniadanie.

O 12:30 prezydent Duda weźmie udział w prezentacji projektu rozwojowego dot. szkoleń z ratownictwa medycznego w Dar es Salaam. Ostatni punkt w planie to udział Pary Prezydenckiej o przedstawicielami środowisk związanych z Polską w Tanzanii o 17:00.

O 9:00 wicepremier i szef MON Kosiniak-Kamysz weźmie udział w posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do spraw Funduszu Kościelnego. Około 12:30 odbędzie się konferencja prasowa.