– Dostałem wczoraj takie zaproszenie, natomiast naprawdę nie ma o czym rozmawiać. Premier Morawiecki jest człowiekiem całkowicie niewiarygodnym, rządzi od kilku lat i dopiero jak przestanie rządzić, to zaczął mówić, że on zamierza dbać o polski interes narodowy w Unii Europejskiej, chciałby dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, jakichś ułatwień podatkowych, wydłużenie vacatio legis, miał na to naprawdę wiele lat i nic takiego nie zrobił – stwierdził Sławomir Mentzen w Radiu ZET.

– Jakieś takie nieskonkretyzowane zaproszenie do rozmów. Tam chyba był czwartek czy piątek. Całą kampanię mówiłem, że idę do wyborów po to, żeby zakończyć rządy PiS-u, a nie żeby je przedłuży, to o czym mamy rozmawiać – mówił dalej.

– Dzisiaj mamy spotkanie w tej sprawie, na pewno wydamy komunikat. Tak jak mówiłem, ja na pewno nie mam o czym rozmawiać z Mateuszem Morawieckim. Ja na pewno nie pójdę, bo uważam, że skoro całą kampanię mówiłem, że nie będę tworzył rządów z PiS-em, to po co miałbym pójść na rozmowę o tworzeniu rządu z PiS-em – dodał.