– Dzisiaj na Sejmie zajmiemy się rzeczą bardzo ważną z punktu widzenia procesu legislacyjnego, wykreujemy komisje sejmowe. […] Drugą rzeczą, która jest dzisiaj w naszym porządku obrad, to wybór członków Trybunału Stanu, natomiast jutro o godzinie 11 chcielibyśmy zająć się pierwszym czytaniem obywatelskiego projektu ws. in vitro – powiedział Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

– Następny Sejm pewnie zwołamy na przyszły wtorek […] chciałbym, żebyśmy w ten przyszły wtorek wybrali Rzecznika Praw Dziecka, żebyśmy wybrali członka państwowej komisji ds. pedofilii, na tym kolejnym posiedzeniu być może będziemy też gotowi z innymi rzeczami, takimi jak wybór członków Państwowej Komisji Wyborczej, rozpatrywanie już jakichś pierwszych projektów uchwał, które wpływają – kontynuował.

– Wyciągnąłem z zamrażarki wszystkie projekty obywatelskie […], jest ich 10, w tej kadencji nie będziemy mrozić żadnego projektu obywatelskiego, w związku z tym każdemu z nich nadałem numer druku i zostaną rozpatrzone w ciągu sześciu miesięcy – mówił dalej.