
Grabiec o reparacjach od Niemiec: Będziemy w stanie stawiać konkretne roszczenia i uzyskiwać konkretne kwoty
– Politycy PiS-u mówili o reparacjach wyłącznie w Polsce. Jeśli wspomnieli gdzieś za granicą, to po cichu, może raz, może dwa. […] Na odczepnego wysłali jakąś notę – powiedział Jan Grabiec w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w „Sednie sprawy” Radia Plus.
– My z całą pewnością będziemy szukać sposobów na to, żeby Niemcy finansowały nie tylko poprzez Unię Europejską rozwój Polski. […] Roszczenia dotyczące pokrywania strat dotyczących II wojny światowej z całą pewnością dyplomacja tego rządu będzie w stanie skuteczniej uzyskać niż rząd PiS-u – mówił dalej.
– Będziemy w stanie stawiać konkretne roszczenia i uzyskiwać konkretne kwoty – zadeklarował rzecznik PO.
Więcej z: Live
„Taka jest rola ministra finansów, szukamy często racjonalizacji pewnych wydatków”. Domański o budżecie państwa na rok 2026
„Zawsze mnie trafia szlag, jak widzę źle wydane publiczne pieniądze”. Domański o sprawie KPO
„Nie możemy dać się rozgrywać…”. Domański o jutrzejszym spotkaniu Tuska z Nawrockim
