– Trzecia Droga jest tym, czego opozycji demokratycznej brakowało do zwycięstwa w dwóch ostatnich wyborach. Jedziemy do tych ludzi, do których opozycja demokratyczna nie dotarła cztery czy osiem lat temu. Jedziemy do tych powiatów, do tych gmin, gdzie do tej pory widać było tylko plakaty i banery PiS-u. Bez Trzeciej Drogi zwycięstwa opozycji demokratycznej nie będzie – powiedział Szymon Hołownia na konferencji prasowej.

– Dzisiaj jesteśmy w Bielsku Podlaskim, ale też i w powiecie, pokazując ludziom, czym kończy się polityka kłótni. Chcemy zwrócić uwagę na to, do czego doprowadziła ta polityka nieustannej wojny domowej, nieustannej kłótni, którą funduje nam od ośmiu lat rząd Zjednoczonej Prawicy – kontynuował.

– Następny rząd nie może być tylko i wyłącznie rządem zemsty narodowej. Rządem pogonienia PiS-u od władzy, bo PiS od władzy trzeba pogonić, ale my, Trzecia Droga jesteśmy, będziemy w tym rządzie gwarantem tego, że będzie on rządem nadziei. Nadziei narodowej możemy nawet tak powiedzieć – mówił dalej.