Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką kontynuuje wizytę w USA, podczas której m.in. weźmie udział w debacie generalnej 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. O 15:00 czasu polskiego weźmie udział w otwarciu Szczytu dot. Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG Summit, a o 18:00 będzie współmoderować panel „Building resilience and leaving no one behind“.

O 21:30 Duda spotka się z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem, o północy – czasu polskiego – weźmie udział w recepcji organizowanej z okazji 50. Rocznicy przystąpienia Niemiec do ONZ, a 1:00 spotka się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

O 9:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się ze złotymi medalistami Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2023, a o 10:00 – ze Stałymi Przedstawicielami państw członkowskich przy NATO.

O 10:00 w Miszewie odbędzie się konferencja prasowa posłanek Koalicji Obywatelskiej Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej. Temat konferencji: Obywatel kontra aparat państwa PiS. Bezduszne wywłaszczenia w Miszewie.

O 10:30 w Radomiu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem współprzewodniczącego Lewicy Roberta Biedronia. W konferencji weźmie udział także poseł Arkadiusz Iwaniak oraz kandydatki i kandydaci Lewicy.

O 11:05 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Lewicy z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego, Katarzyny Kotuli i Agaty Diduszko-Zyglewskiej. Temat: Kłamliwa narracja TVP tuszuje aferę wizową rządu PiS.

O 11:30 w Warszawie odbędzie sie konferencja prasowa liderów Trzeciej Drogi – prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz przewodniczącego Polski 2050 Szymona Holowni. Temat: Bezpieczna przyszłość Polaków.

W ramach akcji Koalicji Obywatelskiej „Kobiety na wybory” odbędą się wydarzenia – o 10:30 w Katowicach konferencja prasowa z udziałem Izabeli Leszczyny, Katarzyny Lubnauer, Moniki Rosy, Barbary Dolniak, Marty Golbik, Ewy Kołodziej i Gabrieli Lenartowicz, o 13:00 – konferencja prasowa w Będzinie dot. miesiąca profilaktyki onkologicznej z udziałem posłanek Katarzyny Lubnauer, Izabeli Leszczyny i Beaty Małeckiej-Libery oraz pacjentów i pracowników przychodni.

O 14:15 w Siewierzu dobędzie się spotkanie z seniorami, o 15:15 w Zawierciu – spotkanie nt. profilaktyki i ochrony zdrowia, a o 17:00 w Myszkowie – spotkanie z mieszkańcami z udziałem Katarzyny Lubnauer, Izabeli Leszczyny, Moniki Rosy i Beaty Małeckiej-Libery.