Rząd PiS zatrzymał ten proces wyprzedaży majątku narodowego w 2016, 2017 roku i rozpoczęliśmy inwestowanie. Inwestowanie w przedsiębiorstwo, które właściwie wkrótce będzie miało swoje 70-lecie. A więc przedsiębiorstwo z tradycjami, z produktami, które są dzisiaj eksportowane do krajów takich jak Niemcy, Szwajcaria, Austria, a więc można powiedzieć znaczna część produkcji jest eksportowana, co świadczy o konkurencyjności tego zakładu – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Tarnobrzegu.

Jak to się stało możliwe, że wobec tej polityki Tuska, polityki wyprzedaży, polityki bezrobocia, ponad 2 miliony 300 tysięcy ludzi. Polityki głodowych pensji odwróciliśmy tamten niedobry trend na rynku pracy. Tamto prawo pięści, prawo dżungli zastąpiliśmy inwestowaniem w majątek narodowy – dodał.

– Tusk wyprzedał kolejkę na Kasprowy Wierch, kolejkę na Gubałówkę, nagrania polskie i likwidował tutaj rok po roku Siarkopol, coraz mniej ludzi, coraz mniej osób zatrudnionych, coraz mniej pracowników, coraz gorsze perspektywy. To jest to liberalne prawo dżungli, przed którym przestrzegam. Strzeżmy się wszyscy takiego podejścia do rynku pracy – stwierdził.