Live

Müller o awarii w „Czajce”: To jest pewnego rodzaju recydywa. Samorząd Warszawy jest odpowiedzialny za kwestie wodno-kanalizacyjne i to miasto ponosi koszty

Pamiętajmy o tym, że to jest pewnego rodzaju recydywa. W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z taką samą sytuacją. To miasto jest odpowiedzialne, samorząd Warszawy jest odpowiedzialny za kwestie wodno-kanalizacyjne i to miasto ponosi koszty, w tym wypadku również koszty alternatywnego przesyłu – mówił Piotr Müller w Polsat News.

Müller: Skoro PiS, największa partia w ZP, będzie miała mniej resortów, to tak samo proporcjonalnie nasi koalicjanci tę liczbę resortów powinni mieć mniejszą

W tej chwili dojdzie do pewnego zmodyfikowania jeżeli chodzi o liczbę resortów i zakresy działów administracji rządowej, którym podlegają. W związku z tym naturalne jest, że skoro Prawo i Sprawiedliwość, największa partia w Zjednoczonej Prawicy, będzie miała mniej resortów, to tak samo proporcjonalnie nasi koalicjanci tę liczbę resortów powinni mieć mniejszą. To jest propozycja, która w tej chwili leży ze strony PiS – mówił Piotr Müller w Polsat News.

Jest taka propozycja faktycznie, żeby to było po jednym resorcie, natomiast również PiS straci z tego tytułu kilka resortów – dodał.

Müller o hipotezie ataku terrorystycznego w „Czajce”: Jest zawiadomienie ze strony ratusza. Moim zdaniem mające charakter raczej zasłony dymnej

Jest zawiadomienie ze strony ratusza. Moim zdaniem mające charakter raczej zasłony dymnej, niż rzetelnego złożenia wniosku o możliwości popełnienia przestępstwa, ale od tego jest prokuratura, żeby to ocenić – mówił Piotr Müller w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.

Sasin: Jesteśmy otwarci na każdego posła, grupę posłów, którzy chcieliby przyłączyć się do Zjednoczonej Prawicy. Być może tego typu wzmocnienie mogłoby nastąpić, ale w żadnym wypadku nie po to, żeby eliminować z dotychczasowego grona ZP

Żadne rozmowy o koalicjantach, o dodatkowych wzmocnieniach dla tej koalicji [ZP] tego nie zmieniają [że w tej kadencji rządzi ZP]. Nawet jeśli uda nam się pozyskać jakieś poparcie z ław dzisiejszej opozycji, co byłoby dobre, zawsze lepiej, żeby ten front rządzący był szerszy. Z tego, co mi wiadomo, jakieś rozmowy instytucjonalne nie są w tej chwili prowadzone. Jesteśmy otwarci na każdego posła, grupę posłów, którzy chcieliby przyłączyć się do Zjednoczonej Prawicy. Jesteśmy gotowi na rozmowę. Tego typu sygnały o chęci takich rozmów się pojawiają, więc być może tego typu wzmocnienie mogłoby nastąpić, ale w żadnym wypadku nie po to, żeby eliminować z dotychczasowego grona Zjednoczonej Prawicy” – mówił we wPolsce.pl wicepremier Jacek Sasin.

Sasin o rekonstrukcji rządu: Ta dyskusja może być czasami gorąca i będzie pewnie, bo wyobrażenia muszą się ze sobą zderzyć

Ta dyskusja może być czasami gorąca i będzie pewnie, bo wyobrażenia muszą się ze sobą zderzyć. Może nie tyle kłótnia, co męska, twarda dyskusja. Efektem na pewno nie będzie pokłócenie się czy rozejście koalicjantów. Nie ma alternatywy dla rządów Zjednoczonej Prawicy” – mówił we wPolsce.pl wicepremier Jacek Sasin.

Sasin o rekonstrukcji rządu: Rozmowy nabierają tempa. Mogę zapewnić, że Zjednoczona Prawica się nie pokłóci

Rozmowy nabierają tempa. Trudno sobie wyobrazić te rozmowy bez prezesa Kaczyńskiego, który jest nie tylko prezesem PiS, ale liderem całej Zjednoczonej Prawicy. Mogę zapewnić, że Zjednoczona Prawica się nie pokłóci. To w wypowiedziach liderów Zjednoczonej Prawicy cały czas przebrzmiewa. Nie pokłócimy się o stołki, o wpływy w rządzie” – mówił we wPolsce.pl wicepremier Jacek Sasin.

Bielan: Negocjacje na szczycie ZP będą dotyczyły nie tylko kwestii personalnych, ale również kwestii programowych i takiego planu legislacyjnego na najbliższe przynajmniej 12 miesięcy

W jakim kierunku te projekty [dot. mediów] pójdą, nie chcę w tej chwili wychodzić przed szereg i mówić publicznie o sprawach, które nie są ostatecznie ustalone. Jak mówiłem, w tych negocjacjach na szczycie Zjednoczonej Prawicy, wśród liderów Zjednoczonej Prawicy, one będą dotyczyły nie tylko kwestii personalnych, o które pani pytała, ale również kwestii programowych i takiego planu legislacyjnego na najbliższe przynajmniej 12 miesięcy – mówił Adam Bielan w „Onet Opinie”.

Bielan pytany o stryja prezydenta Dudy i żonę Andruszkiewicza: Każdy przypadek nepotyzmu powinien być potępiony. Ja nie podejmowałem tych decyzji, trzeba pytać osoby, które są odpowiedzialne za tego rodzaju nominacje

Czy wie pan, że stryj naszego prezydenta Andrzeja Dudy został zatrudniony w spółce skarbu państwa, że żona pana Andruszkiewicza, pana ministra, również znalazła zatrudnienie? Co jest z tymi zapowiedziami? Miało nie być nepotyzmu. Zarzucaliście wielki nepotyzm Platformie, PSL-owi wcześniej, a to co się dzieje w tej chwili, to naprawdę ja takie skali jeszcze nie widziałam – pytała Agnieszka Burzyńska.

Każdy przypadek nepotyzmu powinien być potępiony. Ja nie podejmowałem tych decyzji, trzeba pytać osoby, które są odpowiedzialne za tego rodzaju nominacje. Trzeba pytać osoby, które były powoływane o ich kwalifikacje w tej sprawie – mówił Adam Bielan w „Onet Opinie”.

Bielan: Nie jesteśmy zdesperowani, żeby szukać kolejnych partii, które miałyby do naszej koalicji dołączyć

Zjednoczona Prawica ma samodzielną większość. Po raz drugi w historii jakikolwiek obóz polityczny ma samodzielną większość. Ta większość jest stabilna, nosi 235 głosów. Doświadczenie uczy, że ona z reguły wraz z upływem czasu rośnie, a nie maleje, więc my nie jesteśmy zdesperowani, żeby szukać kolejnych partii, które miałyby do naszej koalicji dołączyć – mówił Adam Bielan w „Onet Opinie”.

Bielan: Gowin sam podjął decyzję o odejściu z rządu i sam musi w tej chwili podjąć decyzję czy w kolejnym rządzie chce zasiadać

Ważna jest deklaracja osobista prezesa Gowina, który jak wiemy sam podjął decyzję o odejściu z rządu w marcu czy kwietniu i sam musi w tej chwili podjąć decyzję czy w kolejnym rządzie chce zasiadać – mówił Adam Bielan w „Onet Opinie”.

Bielan: Z całą pewnością nikt by nam nie wybaczył rozłamu na prawicy

Z całą pewnością nikt by nam nie wybaczył rozłamu na prawicy. Szczególnie byłoby to niezrozumiałe po zwycięskich wyborach prezydenckich, a szczególnie gdyby do takiego rozłamu miało dojść w obliczu  sytuacji kryzysowej, z jaką mamy do czynienia na całym świecie, nie tylko w Polsce w związku z koronawirusem – mówił Adam Bielan w rozmowie z Agnieszką Burzyńską w „Onet Opinie”.

Telekonferencja ws. Białorusi z udziałem premiera oraz polskich europosłów bez podziału na frakcje polityczne