– Totalna opozycja, w tym ZNP, będzie krytykowała wszystko, co zrobimy. Oni po prostu nie lubią tego rządu. Uważają, że każda decyzja jest zła. Gdybyśmy powiedzieli, że np. przechodzimy na zdalne nauczanie, to oczywiście byłaby krytyka dlaczego nie wróciliśmy do nauczania stacjonarnego. Gdy taką decyzję podjęliśmy, jest krytyka w drugą stronę – mówił Dariusz Piontkowski w TVP Info.
– My powtarzamy w ten sposób. Skoro powróciliśmy do życia w wielu innych fragmentach życia publicznego czy społecznego, kiedy chodzimy na zakupy, imprezy kulturalne, sportowe, spotykamy się towarzysko, nie boimy się wychodzić na ulice, to nie ma tak naprawdę żadnego uzasadnienia, aby obawiać się jakoś szczególnie szkoły czy przedszkola – mówił Dariusz Piontkowski w rozmowie z Danutą Holecką w programie „Gość Wiadomości” TVP Info.
„Jeżeli to będzie w porozumieniu z Borysem Budką, jeżeli to będzie wola większości klubu i taka misja, która łączy, a nie buduje jakiś konflikt, to chcę kandydować. Nie chcę kandydować jako zakładnik jakiejś strony czy w konflikcie. Kandydowałem przeciwko Borysowi Budce w styczniu. Przegrałem te wybory, ale bardzo dobrze współpracujemy od stycznia” – mówił w RMF FM wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.
„Na razie nie ma mowy o tym kiedy takie wybory miałyby być [szefa klubu]. Jest przewodniczącym klubu Borys Budka. Jednocześnie jest przewodniczącym partii. Zapowiedział kilka miesięcy temu, że będzie chciał te funkcje rozdzielić. Nie będę naciskał przewodniczącego Budki w tej sprawie. Jest jednocześnie przewodniczącym partii. Takie rzeczy trzeba po prostu dogadać, zastanowić się, jaki termin będzie dobry” – mówił w rozmowie z Marcinem Zaborskim w RMF FM wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.
– Zależy jak na to spojrzeć, bo z punktu widzenia konstytucyjnego, to faktycznie te przepisy są wadliwe, a z punktu widzenia takiego społecznego, codziennego… W tym przypadku, bo mówmy o tym konkretnym przypadku maseczek, sygnalizowałem to porządne wystąpienie do premiera w maju, przepisy nie zostały zmienione – stwierdził Adam Bodnar w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
Już w kwietniu ostrzegaliśmy Prezydenta @trzaskowski_ przed katastrofą. Od ponad roku (!) @WodyPolskie wnioskują o przedstawienie raportu z prac przy budowie awaryjnego przesyłu. Pisma pozostają bez odpowiedzi, a MPWiK od 12 mcy nie wystąpiło do Wód Polskich o jakiekolwiek zgody. https://t.co/N3U39rScyB pic.twitter.com/dmcn7M1YQo
— Michał Dworczyk (@michaldworczyk) September 1, 2020
– To nie jest przedłużenie [kadencji] w sensie formalnym, tylko po prostu pełnię funkcję do czasu wyboru na czasu wyboru następcy. Na swój sposób uczestniczę w tym życiu publicznym. Tak bym może bym nazwał. Zanim byłem rzecznikiem, pracowałem w organizacji pozarządowej, w Fundacji Helsińskiej i prawami człowieka też się zajmowałem – stwierdził Adam Bodnar w rozmowie z Dorotą Gawryluk w „Gościu Wydarzeń” Polsat News, pytany czy w związku z kończącą się kadencją na stanowisku RPO, chce iść w politykę, czy będzie politykiem, czy chciałby uczestniczyć w życiu politycznym.
Dopytywany, czy myśli o polityce, odpowiedział: – Nie wykluczam tego, natomiast na razie skupię się na nauce przez najbliższe lata. Jestem profesorem uczelnianym na uniwersytecie SWPS i tym się będę zajmował w najbliższym czasie.
Na polecenie prokuratury do MPWiK oraz UM @warszawa weszła po godz. 17.00 policja, która zabezpiecza dokumenty. Deklarujemy pełną gotowość do współpracy. Mamy nadzieję, że organy ścigania z pełną starannością i w trosce o ustalenie prawdy przeanalizują zgromadzony materiał.
— Karolina Gałecka (@K_Galecka) September 1, 2020
– Będziemy współpracowali ze wszystkimi służbami państwa po to, żeby ponad wszelką wątpliwość wyjaśnić to, co się stało. My sprzątamy po latach niestety złego przygotowania tego projektu i jeżeli tutaj instytucje rządowe dalej to będą badać, a przecież i tę pierwszą awarię badała i prokuratura czy bada, CBA, NIK, wszystkie możliwe służby państwa. W związku z tym rozumiem, że będą to dalej robić – stwierdził Rafał Trzaskowski po spotkaniu w KPRM.
– Nie chcę spekulować w tej chwili [ws. przyczyn awarii], dlatego że nauczyłem się sprzed roku, żeby nie spekulować. To tak skomplikowana awaria, gdzie sam ten nasz raport po pierwszej awarii pokazał, jak wiele czynników ją powodowało, od koncepcji, poprzez projekt, potem błędy wykonawcze, że nie chcę spekulować. Zobaczymy co się stało. Dopiero w tej chwili jest to miejsce w tej chwili przeglądane przez ekspertów i jak mniemam, również przez wszystkie służby, które będą prowadziły dochodzenie – mówił dalej prezydent Warszawy.
– Ustalenia się, że zwróciłem się za pośrednictwem ministra Dworczyka do pana premiera o pomoc jeżeli chodzi o ten most pontonowy i ustalenia są takie, że ten most pontonowy zostanie postawiony przez wojsko, natomiast cała reszta, jeżeli chodzi o organizację całego procesu, przerzucenia tych rur, ma spoczywać na nas i rządzący powiedzieli, że oczywiście nam pomogą, jeżeli chodzi o ekspertyzy, jeżeli chodzi o dokładne prześledzenie z nami tych doświadczeń, które oni mieli rok temu, natomiast tym razem proszą nas o nadzór i wykonanie tego wszystkiego poza samym mostem, który zostanie postawiony przez wojsko i również o poniesienie kosztów związanych z tymże mostem pontonowym, natomiast poza tym oczywiście minister Dworczyk zadeklarował wszelką pomoc – stwierdził Rafał Trzaskowski po spotkaniu w KPRM.
Jak dowiaduje się 300POLITYKA, prezydent Andrzej Duda na piątek na 11:00 zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, w tym także sposób walki ze skutkami pandemii oraz maksymalnego ograniczania negatywnego wpływu działań na gospodarkę i życie obywateli.
– Dobrze, jak rozpoczniecie, wejdziecie w ten rok szkolny, to myślę, że bardzo szybko się okaże, że jest już pierwszy semestr za wami, a potem będą wakacje. Ale póki co życzę wam, żeby te przyjaźnie, które tutaj macie, nawiązujecie pomiędzy sobą, żeby one były dla was ważniejsze niż Facebook, chociaż, że przez Facebooka też się nawiązuje czasami różnego rodzaju przyjaźnie, a z kolei nauczyciele żeby byli ważniejsi od Google, bo są dużo ważniejsi, są najważniejsi w procesie edukacyjnym i nikt, i nic ich nie zastąpi – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w trakcie inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żyrardowie.