– Dzisiaj powiem, że największe szanse na wygrane wybory ma Rafał Trzaskowski. Dlatego, że jest świeżą obietnicą, mówi innym językiem, bardzo interesującym i bardzo ciekawym. Wygląda świetnie, roztacza wokół siebie nimb Polaka-Europejczyka, potwierdzony zresztą zupełnie – mówił Leszek Miller w Polsat News.
„Tej energii na pewno nie można dać odejść. To po prostu jest za dużo dobrych, wspaniałych ludzi, w których nagle ta nadzieja się obudziła, więc na pewno sformujemy ruch społeczny, niezależnie od tego, jaki będzie wynik tych wyborów. Ten ruch powstanie. Będzie takim ruchem, który nie będzie partią polityczną, tylko będzie miał w sobie i część strategiczną, mamy działaczy społecznych i mamy ludzi z takim zacięciem politycznym. Jeśli kiedyś w przyszłości będzie taka sytuacja, że trzeba będzie założyć partię polityczną, to część tego ruchu, a nie całość, partią będzie mogła się stać. Ja na razie jestem jak najdalszy od myślenia o zakładaniu partii politycznych” – mówił w TVN24 kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
„Widać, że tam jest naprawdę źle. Prezydent Duda traci w naprawdę bardzo szybkim tempie poparcie. Jak dojdzie pójdzie i gorąco trzymamy za niego kciuki i za trzy tygodnie zacznie testować okolice 10%. Nie mają pomysłu, co zrobić” – mówił w TVN24 kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
„To jest po prostu śmiechu warta kolejna popisówka, jak te wszystkie ustawki pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a Mateuszem Morawieckim, które rozgrywają od dłuższego czasu wokół najczęściej wsparcia dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa, natomiast dzisiaj postanowili zagrać odcinek tej wenezuelskiej telenoweli o dwóch mocnych politykach w takim trybie, w jakim to zrobili” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
– Wokół Rafała Trzaskowskiego jest takie pozytywne napięcie, którego nie ma wokół Andrzeja Dudy. Wystarczy popatrzeć jak wygląda proces zbierania podpisów. Otóż wydawało się, że duże zadanie 100 tys. podpisów to jest jakaś bariera. Tymczasem okazuje się, że nie – mówił Leszek Miller w Polsat News.
– W początkowych badaniach pani Ogórek miała 8%. Dzisiaj 8% dla wielu kandydatów to jest szczyt marzeń – mówił Leszek Miller w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
– Dla Roberta Biedronia też – stwierdziła dziennikarska.
– Również, tak. Gdyby pani Ogórek stosowała się do naszych próśb i prowadziła kampanię wyborczą taką jak sobie jej sztab wyobrażał, to wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale Robert Biedroń nie zrobi takiego błędu, jak pani Ogórek, która się zaczęła odcinać od własnego elektoratu, więc życzymy Robertowi wszystkiego dobrego – odparł były premier.
– Nie ma wyjścia, bo już teraz go się nie wymieni Roberta Biedronia na kogoś innego. Natomiast tak przy okazji. Pan rzeczywiście powiedział o Magdalenie Ogórek, że to jest pana pomyłka wychowawcza, o czym ostatnio mówił pan Radosław Sikorski? – pytała Gawryluk.
– Być może coś takiego powiedziałem, dlatego że jestem rozczarowany postawą pani Magdaleny Ogórek i żałuję bardzo, że stało się tak, jak się stało – powiedział Miller.
małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1).
Liczba zakażonych koronawirusem: 25 048/1 117 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) June 4, 2020
– Dzisiaj, przed kilkoma godzinami, pan premier Mateusz Morawiecki postawił w Sejmie wniosek o wotum zaufania dla rządu Zjednoczonej Prawicy. Postawił ten wniosek, ponieważ ja mu to zaproponowałem. Uznałem, że ci, którzy chcą aby te dobre zmiany w Polsce stanęły w miejscu, aby dalej Polska się nie rozwijała, ci którzy chcą zatrzymać wielkie inwestycje, ci którzy wcześniej mówili, że Polski nie stać na 500 plus, że Polski nie stać na programy społeczne, ci którzy pozwalali okradać nas rocznie z 50 mld VAT całkowicie bezkarnie i te pieniądze gdzie parowały. Ci dzisiaj mówią, że oni będą lepiej rządzić Polską. Chociaż nie umieli rządzić nią dla zwykłego obywatela przez osiem lat i mnóstwo ludzi wpędzili w nędzę, chociażby zabierając środki z Funduszu Solidarnościowego, kiedy zrobił się kryzys w 2008 roku. Jak można było prowadzić taką politykę, przeciwko ludziom, po to, żeby im potem podwyższyć wiek emerytalny, wbrew protestom. Jak śmieją dzisiaj mówić o solidarności, skoro byli największymi wrogami solidarności wtedy i skoro „Solidarność” przeciwko nim protestowała. Ja śmieją dzisiaj mówić takie rzeczy. Proszę państwa, rząd Zjednoczonej Prawicy dostał wotum zaufania – mówił prezydent Andrzej Duda w Chełmie.
– Nie mam żadnej wątpliwości, że dwa elementy są potrzebne Polsce na najbliższy czas i na najbliższe lata. Po pierwsze dobre współdziałanie przy tworzeniu dobrych rozwiązań prawnych. Dobre współdziałanie przy wspieraniu tych inwestycji, które są w Polsce już zaplanowane i są realizowane i które mają być realizowane. Dobre współdziałanie w tym zakresie pomiędzy większością parlamentarną, rządem i prezydentem. Bo trzeba ustawy składać do Sejmu, trzeba je przyjmować i trzeba je wreszcie zatwierdzić, czyli podpisać, po to by mogły wejść w życie. Trzeba wziąć za nie na siebie odpowiedzialność. Ale ta odpowiedzialność, odpowiedzialność Prezydenta RP polega także i na tym, aby pilnować ich wykonania. Dlatego mówię, że w 100% jestem gotów tę odpowiedzialność na siebie nadal brać i gwarantuję państwu, że będzie ona realizowana z powodzeniem, jeżeli mój mandat prezydencki zostanie przez moich rodaków przedłużony – mówił prezydent Andrzej Duda w Chełmie.
– Dzisiaj na wsparcie dla polskich przedsiębiorców, dla polskiej gospodarki, tylko Polski Fundusz Rozwoju wypłaca miliard złotych dziennie. Ale ja wierzę i widzę to, że dzięki temu tę gospodarkę uratujemy. Myślę, że dzisiaj zachodnie agencje ratingowe ze zdumieniem patrzą na Polskę i już niektóre z nich, w tym Międzynarodowy Fundusz Walutowy podkreślają, tak, Polska bardzo dobrze sobie radzi – mówił prezydent Andrzej Duda w Chełmie.
– Kto się pyta czy ta decyzja i ta inwestycja się opłaca, ten sam wystawia świadectwo o sobie i wystawia świadectwo swojemu pojęciu o sprawach międzynarodowych i o realiach naszego funkcjonowania w naszej części świata i o tym co to znaczy być dumnym narodem i dumnym państwem – mówił prezydent Andrzej Duda w Chełmie.
„Mamy dzisiaj w Polsce słabą prezydenturę i dzisiaj musimy sobie jasno powiedzieć, jakie powinno być przesłanie silnej prezydentury, a mianowicie to przesłanie to odnowa życia publicznego. Czasami słowa potrzebują, żeby zwrócić im prawdziwe znaczenie i takim słowem jest właśnie odnowa. Odnowa musi przede wszystkim oznaczać szacunek i poszanowanie dla wszystkich. Odnowa musi oznaczać również podjęcie wysiłku na rzecz końca walki plemiennej. Odnowa musi znaczyć zaprzestanie podziałów, również odnowę partii politycznych, wszystkich partii politycznych, które muszą być świadome swoich błędów, ale jeśli mają być inne, to muszą być przede wszystkim otwarte na ludzi, na nowe idee” – mówił na Długim Targu w Gdańsku kandydat KO na prezydenta prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.