Według informacji 300POLITYKI, o 10:15 ma odbyć się konferencja prasowa, podczas której liderzy Koalicji Obywatelskiej wystąpią z ważną inicjatywą polityczną. Nasi rozmówcy twierdzą, że ma ona ustalić polityczną ocenę postępowania rządu przy pandemii i zdominować dyskusje o tym na najbliższe tygodnie.

Jak słyszymy, dziś prezydent Andrzej Duda ma w planie spotkanie z rodziną rotmistrza Pileckiego – w 72. rocznicę jego śmierci. Następnie uda się na Śląsk, gdzie wraz z premierem Morawieckim ma wziąć udział w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego.

O 9:30 w Warszawie odbędzie się konferencja Roberta Biedronia na temat „trudnej sytuacji samorządów w związku z pandemią oraz prezentacja projektu ustawy o wsparciu samorządów”. O 12:00 przed lotniskiem w Modlinie odbędzie się konferencja Biedronia wraz z wiceprezesem lotniska na temat „polityki PiS, prowadzącej do zamknięcia tego portu lotniczego i likwidacji setek miejsc pracy oraz katastrofalnej sytuacji lotnisk regionalnych”.

O 10:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Patryka Jakiego wraz z posłami Solidarnej Polski dot. przedstawianego dziś raportu Parlamentu Europejskiego dotyczącego Polski. Z kolei o 11:00 i 13:00 odbędą się konferencje prasowe Krzysztofa Bosaka.