– Jeżeli jest propozycja rządowa, która ma sens, to ja potrafię podnieść za nią rękę. Ale powiem panu, że to, co jest jednak bardzo ciekawe, to jest to, kto jest najbardziej totalny w Sejmie. To znaczy kto totalnie głosuje przeciwko konkurencji. To jest większość rządowa – mówił Adrian Zandberg w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
„Polskim celem są uczciwe zasady podziału środków budżetowych. W artykule w Financial Times wskazuję, że budżet jest ściśle powiązany z jednolitym rynkiem a państwa, które więcej do niego wpłacają – czerpią również z niego większe korzyści. Zyskują wszyscy” – pisze premier Mateusz Morawiecki we wpisie na FB
W tekście dla Financial Times przed rozpoczęciem szczytu premier pisał, że „Powinniśmy być bardziej ambitni jeśli chodzi o wielkość kolejnych wieloletnich ram finansowych, aby zająć się szeregiem priorytetów. Silna, bezpieczna i dostatnia Europa wymaga odpowiedniego finansowania. Po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, by wydawać mniej”.
„Na szczęście – wieści są dobre” – pisze premier z Brukseli na FB.
„Zarówno w zakresie rolnictwa jak i polityki spójności pojawiły się propozycje dodatkowych miliardów złotych dla Polski. To jest realny postęp w rozmowach i sukces Polski w Brukseli. I efekt wielomiesięcznej pracy polskiej dyplomacji, bo nie byłoby tych nowych propozycji, gdyby nie spotkania z Przewodniczącą Ursulą von der Leyen, Przewodniczącym Charlesem Michelem, Kanclerz Niemiec Angelą Merkel czy Prezydentem Francji Emmanuel Macronem. Nie byłoby ich też, gdyby nie solidarność Grupy Wyszehradzkiej i współpraca Grupy Przyjaciół Spójności, która spotkała się kilkanaście dni temu w Portugalii” – pisze premier.
„Są tacy, którzy wieszczyli naszą porażkę, a ostatnie dni pokazują, że sprawy idą w dobrym kierunku i proporcje są dla nas coraz korzystniejsze. A to nie ostatnie słowo. Przed nami wciąż długa droga i walczymy o więcej. Jednak dzisiaj zdecydowanie zbliżyliśmy się do naszego celu – silnej Polski w silnej Europie”.
– Ja rozmawiałem z Robertem Biedroniem z jego inicjatywy na ten temat i ja bardzo otwarcie mu powiedziałem, że mam rozmaite uwagi do niego, ale nie przekreślam jego szansy na uzyskanie mojego głosu, ponieważ będę się uwaznie przyglądał jego kampanii. Na tyle na ile on jest zainteresowany, gotów mu jestem także pomagać trochę w precyzyjnym zdefiniowaniu opinii, stanowiska w rozmaitych kwestiach, zwłaszcza dot. spraw międzynarodowych – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
– Spore ma [szanse]. Trzeba popatrzeć na to, że jednak nadal bardzo wysoki odsetek naszego społeczeństwa pozytywnie ocenia jego [Dudy] prezydenturę. Ja osobiście zupełnie tego nie rozumiem. Jak można się czuć usatysfakcjonowanym działalnością człowieka, który łamie wielokrotnie przysięgę prezydencką, jest ewidentnie niesamodzielny, po prostu służebny w stosunku do partii rządzącej – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
– On jest, jak rozumiem, w takich ludzkich kategoriach przypierany do ściany – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
– On może mieć wrażenie, że jest nie tylko sam atakowany, ale także jego rodzina i wtedy może podejmować takie działania, mające na celu czy zaszantażowanie, czy wyrównanie wrażenia w opinii publicznej kto ile ma za paznokciami – dodał.
A. Duda po 5 latach wyjątkowo agresywnej prezydentury apeluje o zakaz hejtu w kampanii wyb. Nie miał jednak podobnych oporów, gdy z Nowogrodzkiej przyszedł rozkaz, by mianować hejterkę Pawłowicz i agresora Piotrowicza sędziami TK. A to tylko dwa przykłady z wielu…
— Marcin Kierwiński (@MKierwinski) February 20, 2020
– Jak na to patrzę, to mam poczucie, że oglądam jakiś zaginiony odcinek „Gangu Olsena”. Takie szachowanie się
– mówił Adrian Zandberg w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
– A kto jest Olsenem? – dopytywał dziennikarz.
– To jest ta jedyna niejasność, która pozostaje. Chociaż silne papiery na to ma obecne kierownictwo CBA – odparł Zandberg.
– Mnie się wydaje, że gdyby pan prezydent chciał pokazać swoją niezależność wobec obozu rządzącego, który i tak sporo przez długi czas mówił, to powinien zaproponować takie rozwiązania, które spowodują, że będziemy mieli w Polsce na powrót prawdziwą telewizję publiczną, a nie telewizję TVP, która jest po prostu narzędziem propagandy jednej z partii – mówił Adrian Zandberg w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
– Chciałbym, żeby było w Polsce więcej spokoju. Chciałbym, żeby więcej spokoju było także w polskiej polityce. Dlatego za każdym razem proszę o ten spokój. A jak sam popełniam błąd czasem, bo przecież błąd może się zdarzyć każdemu, to przecież słyszeliście już państwo, że stać mnie na to, żeby powiedzieć przepraszam, jeżeli coś powiem, coś mi się wyrwie – mówił prezydent Andrzej Duda w Turku.
– Oświadczam państwu. Jeżeli zobaczę, że moi koledzy robią jakieś rzeczy, które nie służą społeczeństwu, które nie realizują tych zobowiązań, które na siebie przyjęliśmy albo które niby mają je realizować, ale będą to robiły źle, to będę wobec tego protestował nadal, bo taka jest odpowiedzialna rola prezydenta – mówił prezydent Andrzej Duda w Turku.
– Były inne sytuacje kiedy były niepokoje społeczne. Jak choćby na początku reformy sądownictwa. Sądu Najwyższego i KRS. Kiedy faktycznie nie wszystkie zapisy ustawy były dobre i ludzie protestowali i to były duże protesty. Wtedy również wysłuchałem tego głosu. Chociaż powiedziałem, że reforma jest potrzebna, bo państwo tak mówiliście, a ja się do tej reformy zobowiązałem i reforma jest realizowana. Mimo wszystkich trudności wierzę w to, że zostanie dokończona – mówił prezydent Andrzej Duda w Turku.
– W stosunku do tego co było pięć lat temu, 30 mld jest więcej wydawanych na ochronę zdrowia co roku. W stosunku do tego co było wydawane na onkologię za czasów poprzednich rządów – 7 mld. Dzisiaj jest 11. Więc te wydatki wzrastają – mówił prezydent Andrzej Duda w Turku.