Woś: Co do zasady Lasy Państwowe dają wiele do budżetu. Jeżeli będzie konieczność żeby dawały jeszcze więcej, to musi być racjonalne uzasadnienie. W tym momencie nie widzę takich rozmów, nie ma takiego oczekiwania ze strony rządu
– Konkretna odpowiedź jest taka, że Lasy Państwowe przekazują sporą, wydają spory wkład w budżet i wszystko zależy od sytuacji. Natomiast będę stał na stanowisku takim, żeby wszystko się działo w Interesie państwa, Polski, interesie Lasów Państwowych, które realizują naprawdę gigantyczne zadania związane nie tylko z ochroną przyrody, gospodarką leśną, którą mamy, ale też właśnie w sprawach klimatycznych. Mała retencja w dużej mierze jest wykonywana przez lasy, jakby podnoszenie poziomu wód – stwierdził Michał Woś w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.
– Wydaje mi się, że wystarczająco konkretnie panu redaktorowi odpowiadam. To nie jest teraz moment, żeby odpowiadać: tak czy nie. Co do zasady lasy dają wiele do budżetu, więc jeżeli będzie konieczność, żeby dały jeszcze więcej, to musi być racjonalne uzasadnienie, natomiast w tym momencie nie widzę takich rozmów, nie ma takiego oczekiwania ze strony rządu – dodał.
Więcej z: Live

„Twórzcie takie warunki, żeby Amerykanie chcieli w większej liczbie do nas ruszyć”. Przydacz apeluje do Kosiniaka i Sikorskiego
Przydacz: Trump w bezpośredniej rozmowie jednoznacznie określał, co tam się wydarzyło
„Był szereg konsultacji”. Przydacz: Prezydent rozmawiał z brytyjskim premierem
