„Zdaje się, że w Koalicji Obywatelskiej są szczególne prawybory, bo to chyba nie są do końca prawybory tylko raczej wybory w jednej z partii, która należy do KO, czyli w Platformie Obywatelskiej. Lepiej tutaj postępować otwarcie i z podniesioną przyłbicą” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
– To jest marsz Platformy Obywatelskiej. Przepraszam, że w takiej jakości – mówił Michał Woś w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
– Też powinien złożyć doniesienie wtedy do prokuratury – stwierdził Kajdanowicz.
– I widzą państwo. Portret Lecha Kaczyńskiego na szubienicy. To też jest skandaliczne. Wtedy pan odpowiadał za wymiar sprawiedliwości – zwrócił się Woś do Budki.
– W 2007 – odparł Budka.
– Nie no, potem, ale 2006 rok – mówił dalej Woś.
– Trochę się pan zapędza – stwierdził Budka.
– Ale zaraz, wtedy prokuratorem generalnym był chyba Zbigniew Ziobro? To jest zarzut do Ziobro? – zauważył dziennikarz.
– Właśnie o to chodzi, że wtedy prokuratura miała takie przepisy, jakie miała teraz, czyli oceniła zachowanie nagannie, jeżeliby miała ocenić, natomiast prawo zmusza do tego, żeby groźba była obiektywna i w tym przypadku obiektywnej groźby nie stwierdzono, natomiast tam gdzie były maile, postępowanie dalej jest prowadzone – odparł Woś.
„Kiedy samodzielności nie ma, to powstaje zasadne pytanie. Dlaczego wybieramy prezydenta w wyborach powszechnych? Być może, i to jest coś, o czym warto by było porozmawiać, rozsądniej byłoby spojrzeć na to, jak funkcjonuje prezydentura w Niemczech. Być może dobrze by było, gdyby prezydent był wybierany większością kwalifikowaną przez Zgromadzenie Narodowe, żeby faktycznie był ponadpartyjny” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
„Lech Kaczyński, do którego dziedzictwa prezydent Andrzej Duda wiele razy się odwołuje, moim zdaniem pełniłby tej urząd godniej, bo godności bardzo często brakowało w zachowaniach pana prezydenta, pewnego stabilności, stałości w przekonania” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
„Do ram nakreślonych przez naszą konstytucję Andrzej Duda po prostu nie dorósł” – dodawał.
– Prokuratura wyraźnie mówi, że to jest coś nagannego, coś, co nie powinno mieć miejsca. Nawet w jakimś tam uzasadnieniu medialnym odwołuje się chociażby do sytuacji z Niemiec, gdzie też zawisł portret z Angelą Merkel na szubienicy i wówczas nie było reakcji prokuratury. Prokuratura odmówiła postępowania, bo stwierdziła, że dzieje się to w granicach jakiejś formy wolności – mówił Michał Woś w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
„Nasze stanowisko w tej sprawie jest jasne. Mówiliśmy o tym także w kampanii wyborczej. Jednym z elementów przywracania porządku, praworządności w Polsce będzie także rozliczenie osób, które dopuszczały się działań antykonstytucyjnych. Minister Ziobro niewątpliwie się na tej liście znajduje. Nie chcę się zabawić w to, co często robią politycy opozycyjni, czyli w jakieś głośne wygrażanie w studiu telewizyjnym. To nie jest kwestia, żeby głośno wygrażać, tylko żeby ręka nie zadrżała, kiedy trzeba zagłosować, jak to się co niektórym przydarzyło. Lewicy w tej sprawie ręka nie zadrży” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
– Ja się nie boję i naprawdę jestem rozgniewana i oburzona tym, co dzieje się w naszym kraju. Polska to wspaniały kraj i chciałabym, żeby prezydent Polski był prezydentem wszystkich Polaków i żeby Polacy wiedzieli, że żaden z nich nie zostanie osamotniony, a jest tyle obszarów, gdzie potrzebujemy tej wspólnoty, tego wsparcia, a prezydent powinien być tą osobą, która stoi i gwarantuje to, że nikt nie zostanie osamotniony – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i opinie” Polsat News.
„Sytuacja, w której się znajdujemy, to sytuacja, w której po decyzji TSUE mamy wielką niepewność w polskim systemie prawnym. Niepewność dotyczącą tego, jaki mandat do wydawania wyroków mają ci sędziowie, których mandat pochodzi od nowej KRS. To bardzo dobrze, że pan sędzia [Juszczyszyn] stara się tę wątpliwość rozwiać. To jest w interesie polskiego systemu prawnego” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
„Podchodzę do tego ze skromnością i z dystansem. Będziemy decydowali się na takie rozwiązanie, które będzie najsensowniejsze z punktu widzenia lewicowej koalicji. Proszę zwolnić mnie z odpowiedzi na pytania dot. naszej kandydatki lub kandydata na urząd prezydencki. Będziemy o tym mówili w grudniu” – mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 Adrian Zandberg z Razem.
– Gdyby nie to, że to jest tak poważna sprawa, to uznałbym decyzję prokuratury za żart. To po raz kolejny przykład na to, jak obecna władza przyzwala na przemoc w przestrzeni publicznej. Na to by posługiwać się tego typu katami, które tak naprawdę zachęcają do dalszych kroków – mówił Borys Budka w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.
Moja misja w @MSWiA_GOV_PL dobiegła końca. Był to wyjątkowy czas ciężkiej pracy dla Polski. Przez te niespełna pół roku udało się bardzo wiele! Dziękuję Pani Marszałek @elzbietawitek za zaufanie. Dziękuję wszystkim pracownikom MSWiA oraz służbom podległym za znakomitą współpracę.
— Sylwester Tułajew 🇵🇱 (@Tulajew) November 26, 2019
– Platforma wierzy, że kandydat koalicji wygra. Mamy prawybory. Właściwie rozpoczęliśmy to wyłanianie kandydatów. Jeździmy po Polsce. 7 grudnia debata, a 14 konwencja wyborcza, gdzie nasi delegaci wybiorę tę osobę, która ich najbardziej przekona do tego, że ma szanse na wygranie tych wyborów – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Wydarzenia i opinie” Polsat News.