– Przede wszystkim wyrazy współczucia dla pana premiera i jego rodziny. Dzisiaj stracił swego ojca. To jest dzień bardzo smutny, który się pamięta bardzo długo. Jako młody chłopak pamiętałem Kornela Morawieckiego jako legendę opozycji, tego niezłomnego. Kontrowersyjnego, ale któryż polityk nie jest za życia kontrowersyjny. Wspominam go jako człowieka idącego pod prąd, postać nietuzinkową, trochę samotnika, człowiek otwarty na innych ludzi, był w nim radykalizm, ale nie było nienawiści – mówił Michał Kamiński w Kropce nad I.
– Nic dziwnego, że pan prezes jest nowym ewangelistą, bo niedawno, proszę zapiąć pasy, pan prezes powiedział, że ostatnie 4 lata to coś najlepszego, co spotkało Polskę od 1500 lat. Nie bitwa pod Grunwaldem, nie odzyskanie niepodległości, nie Kopernik, nie nobliści, nie pontyfikat Jana Pawła II, nie Maria Curie-Skłodowska, nawet nie remis na Wembley, tylko Jarosław Kaczyński. W kontekście tego, co nas czeka za dwa tygodnie odpowiedzmy sobie na pytanie czy chcielibyśmy być operowani przez chirurga, który przed operacją powie: ja wymyśliłem chirurgię, czy chcielibyśmy lecieć samolotem, którego pilot przed lotem mówiłby: ja wymyśliłem lotnictwo? Raczej byśmy uciekali. Ja bym się obawiał oddawania za dwa tygodnie pełni władzy komuś, kto twierdzi, że jest najlepszym, co spotkało Polskę podczas całej naszej historii – mówił Michał Kamiński w Kropce nad I.
– Kornel Morawiecki uważał, że ta władza, która wielokrotnie oszukiwała polskie społeczeństwo, nie dotrzyma żadnych ustaleń jeżeli wchodzi w jakieś relacje i negocjuje, to tylko po to, żeby jeszcze raz nas oszukać. W związku z tym uważał, że dopóki nie ma właściwej reprezentacji narodu, nie należy z tą władzą prowadzić negocjacji – mówił Zbigniew Jagiełło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Miał wiele różnego rodzaju pomysłów, natomiast nie podejmował pochopnych decyzji. Np. krzywdzące jest, gdy słyszę takie informacje, że to radykał bezkompromisowy. Kornel był niezłomny. Nie był radykalny, tylko był niezłomny. To jest, wydaje mi się, duża różnica – mówił Zbigniew Jagiełło w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
„Te transze [na 500+] są z opóźnieniem. Ostatnia transza, która służyła na wypłaty jeszcze we wrześniu, była 26 września i to po trzech monitach ze strony samorządu, prezydenta Trzaskowskiego. Samorządy powinny mieć takie środki z wyprzedzeniem. To, że PiS zrobił z tego burzę w szklance wody, nie widzi mnie specjalnie. PiS ma problem, żeby zmobilizować swoich wyborców do pójścia na wyboru, więc chce postraszyć tym, że ktokolwiek może zabrać 500+” – mówiła w „Faktach po Faktach” w TVN24 przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
– Zaapeluję i do Rafała Trzaskowskiego, i do prezesa Kaczyńskiego. I do rządu i samorządu Warszawy, bo za te popisy jednej i drugiej partii nie mogą płacić polskie rodziny – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
– Chcę żeby prezydent Trzaskowski, minister rodziny czy premier, przedstawiciele PiS-u usiedli i porozmawiali. Jak mają jakiś problem z wypłatami, to siadamy do rozmowy i go rozwiązujemy, a nie kosztem rodziny, niepokoju rodzin, w tym wypadku w Warszawie, ktoś będzie sobie robił teraz polityczną wojnę – dodał prezes PSL.
– Prawo i Sprawiedliwość, tam gdzie rządzi Platforma Obywatelska, rzeczywiście nie przyszła na czas tych pieniędzy, żeby pokazać, że tam gdzie rządzi PO pieniędzy nie ma na 500+, a tam gdzie rządzi PiS pieniądze się znajdują – mówił Jerzy Meysztowicz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Pieniądze na wrzesień pojawiły się 26 września, a monity dotyczące braku pieniędzy pojawiły się już 13 sierpnia – dodał Meysztowicz.
– W wypowiedzi prezesa chodziło o to, żeby nie było tak, że pewna elita, która się poukładała w 1989 roku przy okrągłym stole i rok, dwa lata później, przejęła kluczowe elementy państwa, pieniądze, częściowo też media. No i że ona jest hermetyczna, że zwykli Polacy nie mają szansy do niej aspirować – mówił Marcin Horała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Zgadzam się z tym, że Polska jest dzisiaj państwem autorytarnym. Rządzonym przez autorytarną władzę. To nie chodzi o wybór naszych rodaków, bo szanuję wyborców PiS-u. Nie chcę ich pokonać, ale przekonać do siebie, swojego programu, do swoich poglądów. Tym się pewnie różnimy nawet może w opozycji czy z partią rządzącą na pewno. Ale jakbyśmy przeczytali definicję rządów autorytarnych, to one się w istocie sprawdzają – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
– To jest bardzo proste. Albo pieniądze są, albo ich nie ma. We wrześniu były i w październiku też będą. Jeżeli ktoś wierzy, że nie będzie problemu z 500+, to niech sobie przypomni jak Platforma obiecywała, że nie podwyższy wieku emerytalnego – mówił Marcin Horała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Każdy ma prawo napisać list i wzywać do jakiegoś postępowania. Pewnie najbardziej byli prezydenci by pomogli, jakby wystartowali w tych wyborach i wtedy zwiększyliby szanse w różnych okręgach. Gdyby się chciał kandydat Koalicji Obywatelskiej właśnie w tym moim okręgu wycofać – bardzo proszę, na pewno większe szanse ma Wojciech Kozak, nasz kandydat, więc to by było rozsądne z tego punktu widzenia – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.
Jutro może być lepsze!
Idź zagłosuj 13 października na lepszą Polskę! 🇵🇱#KoalicjaObywatelska pic.twitter.com/VifpAwjjPY
— PlatformaObywatelska (@Platforma_org) September 30, 2019